Chybou Microsoftu unikly záznamy webových aplikací

by | Srp 25, 2021 | Bezpečná firma, Nejnovější | 0 comments

Microsoft díky špatné konfiguraci zveřejnil 38 milionů záznamů z online aplikací využívající platformu portálů Microsoft Power Apps. Záznamy obsahují údaje ze sledování COVID-19, registrace vakcín a databáze zaměstnanců, včetně adres domů, telefonních čísel, čísel sociálního pojištění a stavu očkování.

Incident se týká větších společnosti, jako například American Airlines, Ford, J.B. Hunt, ministerstva zdravotnictví státu Maryland, newyorského městského dopravního úřadu a newyorských veřejných škol. Jedná si již o několikátý případ, kdy za únik může nesprávné nastavení konfigurace dat platformy.

Zákazníci mohou pomocí služeb Power Apps snadno vytvářet vlastní webové a mobilní aplikace. Platforma poskytuje vývojářům rozhraní pro programování aplikací (API), která mohou používat se shromážděnými daty. Společnost Upguard však zjistila, že přístup k rozhraním API způsobuje, že data získaná prostřednictvím portálů Power Apps jsou ve výchozím nastavení veřejná. Vývojáři musí provést ruční rekonfiguraci, aby tyto informace zůstaly soukromé.

V květnu výzkumníci z bezpečnostní firmy Upguard zjistili, že data z několika portálů Power Apps jsou veřejně přístupná.  Upgard 24. června Centru bezpečnostních zdrojů společnosti Microsoft zaslal zprávu o zranitelnosti, která obsahovala odkazy na konkrétní ohrožené účty portálů Power Apps. Zpráva obsahovala také metody pro odhalení rozhraní API, které umožňovaly anonymní přístup k datům.

Zástupce společnosti Microsoft v pondělí obhajoval zabezpečení produktu s tím, že firma spolupracovala přímo s dotčenými uživateli, aby zajistila, že jejich data zůstanou soukromá. “Spotřebitelé budou okamžitě informováni, pokud budou jejich data zveřejněna” zaznělo z Microsoftu. Otázkou však zůstává zda je oznámení lepším řešením, než zaměření se na prevenci dopadů chybné konfigurace.

Autor: Ondřej Vanáč, spoluzakladatel CyberBlog.cz

Zdroj:E Hacking News

Foto: Pixabay

0 Comments
Submit a Comment
Jaký je rozdíl mezi zabezpečení aplikace a zabezpečením API?

Jaký je rozdíl mezi zabezpečení aplikace a zabezpečením API?

S nástupem digitální transformace a rostoucí závislostí podniků na digitálních službách je zabezpečení aplikací a rozhraní API (Application Programming Interfaces) důležitější než kdy dříve. S ohledem na to jsou zabezpečení aplikací a API dvě zásadní součásti komplexní bezpečnostní strategie. Využitím těchto postupů se organizace mohou chránit před škodlivými útoky a bezpečnostními hrozbami a především zajistit, aby jejich data zůstala v bezpečí.

„AI přítelkyně” jsou noční můrou pro soukromí

„AI přítelkyně” jsou noční můrou pro soukromí

Romantičtí chatboti shromažďují obrovské množství dat, poskytují nejasné informace o tom, jak je používají, používají slabou ochranu heslem a nejsou transparentní, tvrdí nový výzkum společnosti Mozilla.

4 způsoby, jak hackeři pomocí sociálního inženýrství obcházejí MFA

4 způsoby, jak hackeři pomocí sociálního inženýrství obcházejí MFA

Pokud jde o zabezpečení přístupu, jedno doporučení vyniká nad ostatními: vícefaktorové ověřování (MFA). Vzhledem k tomu, že samotná hesla jsou pro hackery jednoduchou prací, poskytuje MFA zásadní vrstvu ochrany proti narušení. Je však důležité si uvědomit, že MFA není bezchybné. Lze ho obejít, a často se tak i děje.

Jak být anonymnější online

Jak být anonymnější online

Na internetu jste neustále monitorováni. Hlavním viníkem je často reklamní průmysl a technologické společnosti, které jsou na reklamě silně závislé, aby vydělaly peníze ( např. Google a Meta). Na webu vás mohou sledovat neviditelné trackery a cookies vložené do webových stránek a aplikací. Přečtěte si návod, jak se stát více anonymním na internetu.

Nejhorší hacky roku 2023

Nejhorší hacky roku 2023

Minulý rok byl plný ničivých kybernetických útoků po celém světě, od ransomwarových útoků na kasina až po státem sponzorované narušení kritické infrastruktury.