Databáze farmaceutických společností jsou častým cílem útočníků

by | Srp 4, 2021 | Bezpečná firma, Nejnovější | 0 comments

Plošný výzkum předních světových farmaceutických společností odhalil, že až 92 % zkoumaných podniků má kompromitovánu alespoň 1 databázi. Průzkum zaměřený na attack surface provedla společnost Reposify.

Zpráva analyzovala osmnáct předních farmaceutických společností a jejich devět set dceřiných společností po celém světě. Cílem bylo posoudit výskyt nechráněných služeb, citlivých platforem, nevyřízených CVE (zranitelností) a dalších bezpečnostních problémů.

Mezi klíčové poznatky patří znepokojivá čísla:

  • 92 % farmaceutických společností mělo alespoň jednu nechráněnou databázi, u které mohlo dojít k úniku dat
  • 46 % farmaceutických společností mělo kompromitovánu službu SMB. Tato zranitelnost byla již dříve použita při útocích (WannaCry, NotPetya, Nachi, Blaster)
  • 70 % analyzovaných fúzí a akvizic v roce 2020 mělo negativní dopad na bezpečnost kupujícího – akvizicí došlo k přidání desítek až stovek stovek citlivých zranitelných a služeb bez potřebných patchů

Generální ředitel Reposify Uzi Krieger varuje: “Farmaceutické společnosti mají značný problém chránit perimetr sítě před zvyšující se hrozbou kybernetických útoků. Hackeři pochází z dobře financovaných a organizovaných skupin a zaměřují se přímo na krádež a uchovávání cenných důvěrných informací. COVID-19 stále pustoší části světa, mutace se šíří a proto je bezpečnost klinického výzkumu, výroby a dodavatelských řetězců naprosto klíčová. Přesto farmaceutické společnosti zůstávají špatně připravené a nezabezpečené, čímž zvyšují celkovou zranitelnost farmaceutického průmyslu vůči vnějším útokům.“

Autor: Ondřej Vanáč, spoluzakladatel CyberBlog.cz

Zdroj: HelpNetSecurity

Foto: Pexels

0 Comments
Submit a Comment
Jaký je rozdíl mezi zabezpečení aplikace a zabezpečením API?

Jaký je rozdíl mezi zabezpečení aplikace a zabezpečením API?

S nástupem digitální transformace a rostoucí závislostí podniků na digitálních službách je zabezpečení aplikací a rozhraní API (Application Programming Interfaces) důležitější než kdy dříve. S ohledem na to jsou zabezpečení aplikací a API dvě zásadní součásti komplexní bezpečnostní strategie. Využitím těchto postupů se organizace mohou chránit před škodlivými útoky a bezpečnostními hrozbami a především zajistit, aby jejich data zůstala v bezpečí.

„AI přítelkyně” jsou noční můrou pro soukromí

„AI přítelkyně” jsou noční můrou pro soukromí

Romantičtí chatboti shromažďují obrovské množství dat, poskytují nejasné informace o tom, jak je používají, používají slabou ochranu heslem a nejsou transparentní, tvrdí nový výzkum společnosti Mozilla.

4 způsoby, jak hackeři pomocí sociálního inženýrství obcházejí MFA

4 způsoby, jak hackeři pomocí sociálního inženýrství obcházejí MFA

Pokud jde o zabezpečení přístupu, jedno doporučení vyniká nad ostatními: vícefaktorové ověřování (MFA). Vzhledem k tomu, že samotná hesla jsou pro hackery jednoduchou prací, poskytuje MFA zásadní vrstvu ochrany proti narušení. Je však důležité si uvědomit, že MFA není bezchybné. Lze ho obejít, a často se tak i děje.

Jak být anonymnější online

Jak být anonymnější online

Na internetu jste neustále monitorováni. Hlavním viníkem je často reklamní průmysl a technologické společnosti, které jsou na reklamě silně závislé, aby vydělaly peníze ( např. Google a Meta). Na webu vás mohou sledovat neviditelné trackery a cookies vložené do webových stránek a aplikací. Přečtěte si návod, jak se stát více anonymním na internetu.

Nejhorší hacky roku 2023

Nejhorší hacky roku 2023

Minulý rok byl plný ničivých kybernetických útoků po celém světě, od ransomwarových útoků na kasina až po státem sponzorované narušení kritické infrastruktury.

Databáze farmaceutických společností jsou častým cílem útočníků