Skutečné dopady ransomware na podnikání

by | Čvn 18, 2021 | Bezpečná firma, Nejnovější | 0 comments

Výsledky výzkumu celosvětové studie zahrnující téměř 1300 expertů na bezpečnosti uvádí, že 80 % společností bylo po zaplacení výkupného napadeno znovu. Často se navíc jednalo o stejnou skupinu útočníků.

Provedený výzkum uvádí, že 46 % z organizací, které zaplatily výkupné, obnovila pouze část dat z důvodu jejich poškození útočníky.

Organizace by se proto měly zaměřit na strategii včasné detekce a prevence, vedoucí k odhalení ransomwaru v ranné fázi. Cílem je identifikovat hrozbu před ohrožením kritických systémů a dat.

Dopady ransomware

  • Ztráta příjmů z podnikání: 66 % organizací uvedlo významnou ztrátu příjmů po útoku ransomwaru
  • Výkupné: 35 % podniků zaplatilo výkupné v rozmezí 350 000 až 1,4 miliony dolarů a 7 % zaplatilo výkupné přesahující 1,4 milionu dolarů
  • Poškození brandu a image: 53 % organizací uvádí, že úspěšný útok výrazně poškodil jejich značku a pověst 
  • Propouštění zaměstnanců: 29 % uvedlo, že byli nuceni propustit zaměstnance kvůli finančním tlakům po útoku ransomwaru
  • Zavírání podniků: Překvapivých 26 % organizací uvedlo, že útok ransomwarem přinutil firmu ukončit provoz

“Ransomware útoky jsou citlivým problémem po celém světě a často mají signifikantní vliv na narušení podnikání, včetně přímého vlivu na ztrátu příjmů a cenných lidských zdrojů.” Nedávný ransomware Colonial Pipeline ochromil celé východní pobřeží USA a negativně ovlivnil podniky, které jsou závislé na operacích společnosti”, řekl generální ředitel společnosti Cybereason, Lior Div.

Div dále varuje “Zaplacení výkupného nezaručuje úspěšné uzdravení, nebrání útočníkům v opětovném zasažení obětí a nakonec problém jen zhoršuje podporou dalších útoků.” Ideální obranou je přijetí strategie prevence a tím včasné odhalení hrozby, což umožní organizacím zastavit ransomware dříve, než zásadně poškodí podnikání. “

Autor: Ondřej Vanáč, spoluzakladatel CyberBlog.cz

Zdroj: HelpNetSecurity

Foto: Unsplash

0 Comments
Submit a Comment
„AI přítelkyně” jsou noční můrou pro soukromí

„AI přítelkyně” jsou noční můrou pro soukromí

Romantičtí chatboti shromažďují obrovské množství dat, poskytují nejasné informace o tom, jak je používají, používají slabou ochranu heslem a nejsou transparentní, tvrdí nový výzkum společnosti Mozilla.

4 způsoby, jak hackeři pomocí sociálního inženýrství obcházejí MFA

4 způsoby, jak hackeři pomocí sociálního inženýrství obcházejí MFA

Pokud jde o zabezpečení přístupu, jedno doporučení vyniká nad ostatními: vícefaktorové ověřování (MFA). Vzhledem k tomu, že samotná hesla jsou pro hackery jednoduchou prací, poskytuje MFA zásadní vrstvu ochrany proti narušení. Je však důležité si uvědomit, že MFA není bezchybné. Lze ho obejít, a často se tak i děje.

Jak být anonymnější online

Jak být anonymnější online

Na internetu jste neustále monitorováni. Hlavním viníkem je často reklamní průmysl a technologické společnosti, které jsou na reklamě silně závislé, aby vydělaly peníze ( např. Google a Meta). Na webu vás mohou sledovat neviditelné trackery a cookies vložené do webových stránek a aplikací. Přečtěte si návod, jak se stát více anonymním na internetu.

Nejhorší hacky roku 2023

Nejhorší hacky roku 2023

Minulý rok byl plný ničivých kybernetických útoků po celém světě, od ransomwarových útoků na kasina až po státem sponzorované narušení kritické infrastruktury.