Americká armáda uvažuje nad využitím blockchainu pro správu taktických dat

by | Srp 16, 2021 | Blockchain & Kryptoměny, Nejnovější | 0 comments

Inženýři americké armády ve středisku C5ISR (Command, Control, Communications, Computer, Cyber, Intelligence, Surveillance and Reconnaissance) využívají technologii blockchain pro novou schopnost správy dat na taktické úrovni.

Rozvoj nové schopnosti správy dat je součástí programu centra s názvem Information Trust. Blockchain je jednou z několika technologií testovaných v rámci experimentu Network Modernization (NetModX), který se konal v květnu na vojenské základně McGuire-Dix-Lakehurst v New Jersey.

Podstatou programu je poskytnout vojákům „matematicky ověřitelný způsob validace dat, od senzoru po střelce a od výrobce po spotřebitele,“ řekl počítačový inženýr C5ISR Humza Shahid. „Cílem je rozšířit schopnosti velícího důstojníka přijímat kritická rozhodnutí díky odstraněním útoků “man in the middle”. Jedná se o útok manipulující s přenosy dat, než se dostanou ke koncovým uživatelům.

Během NetModX se experti zaměřili na vylepšení autentizačních aplikací, jejichž účelem je rozpoznat uživatele nejen pomocí loginu. Vedoucí představitelé armády také prozkoumali zlepšení integrity dat při jejich procházením sítí. Integritu testovali prostřednictvím aplikací machine learningu zaměřených na detekci anomálií v přenášených datech.

“Velká část experimentů v oblasti zabezpečení dat a informací se zaměřila na původ dat. Tuto schopnost využívala v taktickém prostředí přes rádiové vlny s omezenou konektivitou“, řekl Shahid. “Využití technologie blockchainu se především zaměřuje na neměnnost nebo sledovatelnost taktických dat” dodal.

Autor: Ondřej Vanáč, spoluzakladatel CyberBlog.cz

Zdroj: Janes

Foto: Pixabay

0 Comments
Submit a Comment
„AI přítelkyně” jsou noční můrou pro soukromí

„AI přítelkyně” jsou noční můrou pro soukromí

Romantičtí chatboti shromažďují obrovské množství dat, poskytují nejasné informace o tom, jak je používají, používají slabou ochranu heslem a nejsou transparentní, tvrdí nový výzkum společnosti Mozilla.

4 způsoby, jak hackeři pomocí sociálního inženýrství obcházejí MFA

4 způsoby, jak hackeři pomocí sociálního inženýrství obcházejí MFA

Pokud jde o zabezpečení přístupu, jedno doporučení vyniká nad ostatními: vícefaktorové ověřování (MFA). Vzhledem k tomu, že samotná hesla jsou pro hackery jednoduchou prací, poskytuje MFA zásadní vrstvu ochrany proti narušení. Je však důležité si uvědomit, že MFA není bezchybné. Lze ho obejít, a často se tak i děje.

Jak být anonymnější online

Jak být anonymnější online

Na internetu jste neustále monitorováni. Hlavním viníkem je často reklamní průmysl a technologické společnosti, které jsou na reklamě silně závislé, aby vydělaly peníze ( např. Google a Meta). Na webu vás mohou sledovat neviditelné trackery a cookies vložené do webových stránek a aplikací. Přečtěte si návod, jak se stát více anonymním na internetu.

Nejhorší hacky roku 2023

Nejhorší hacky roku 2023

Minulý rok byl plný ničivých kybernetických útoků po celém světě, od ransomwarových útoků na kasina až po státem sponzorované narušení kritické infrastruktury.

Americká armáda uvažuje nad využitím blockchainu pro správu taktických dat