Termín zero trust ušel od svého vzniku dlouhou cestu. Z buzzwordu je dnes respektovaný přístup ke kyberbezpečnosti, který v posledních letech implementují firmy po celém světě. V tomto článku si přiblížíme základní prvky zero trustu a důvody proč by měl mít místo v moderním zabezpečení firem a organizací.
Americká armáda uvažuje nad využitím blockchainu pro správu taktických dat
Rozvoj nové schopnosti správy dat je součástí programu centra s názvem Information Trust. Blockchain je jednou z několika technologií testovaných v rámci experimentu Network Modernization (NetModX), který se konal v květnu na vojenské základně McGuire-Dix-Lakehurst v New Jersey.
Podstatou programu je poskytnout vojákům „matematicky ověřitelný způsob validace dat, od senzoru po střelce a od výrobce po spotřebitele,“ řekl počítačový inženýr C5ISR Humza Shahid. „Cílem je rozšířit schopnosti velícího důstojníka přijímat kritická rozhodnutí díky odstraněním útoků “man in the middle”. Jedná se o útok manipulující s přenosy dat, než se dostanou ke koncovým uživatelům.
Během NetModX se experti zaměřili na vylepšení autentizačních aplikací, jejichž účelem je rozpoznat uživatele nejen pomocí loginu. Vedoucí představitelé armády také prozkoumali zlepšení integrity dat při jejich procházením sítí. Integritu testovali prostřednictvím aplikací machine learningu zaměřených na detekci anomálií v přenášených datech.
“Velká část experimentů v oblasti zabezpečení dat a informací se zaměřila na původ dat. Tuto schopnost využívala v taktickém prostředí přes rádiové vlny s omezenou konektivitou“, řekl Shahid. “Využití technologie blockchainu se především zaměřuje na neměnnost nebo sledovatelnost taktických dat” dodal.
Autor: Ondřej Vanáč, spoluzakladatel CyberBlog.cz
Zdroj: Janes
Foto: Pixabay
Malware Anatsa pro Android se dočkal přes 150 000 stažení přes Google Play
Bankovní trojský kůň Anatsa se zaměřuje na uživatele v Evropě a infikuje zařízení se systémem Android prostřednictvím malwarových dropperů umístěných na Google Play.
Jaký je rozdíl mezi zabezpečení aplikace a zabezpečením API?
S nástupem digitální transformace a rostoucí závislostí podniků na digitálních službách je zabezpečení aplikací a rozhraní API (Application Programming Interfaces) důležitější než kdy dříve. S ohledem na to jsou zabezpečení aplikací a API dvě zásadní součásti komplexní bezpečnostní strategie. Využitím těchto postupů se organizace mohou chránit před škodlivými útoky a bezpečnostními hrozbami a především zajistit, aby jejich data zůstala v bezpečí.
„AI přítelkyně” jsou noční můrou pro soukromí
Romantičtí chatboti shromažďují obrovské množství dat, poskytují nejasné informace o tom, jak je používají, používají slabou ochranu heslem a nejsou transparentní, tvrdí nový výzkum společnosti Mozilla.
4 způsoby, jak hackeři pomocí sociálního inženýrství obcházejí MFA
Pokud jde o zabezpečení přístupu, jedno doporučení vyniká nad ostatními: vícefaktorové ověřování (MFA). Vzhledem k tomu, že samotná hesla jsou pro hackery jednoduchou prací, poskytuje MFA zásadní vrstvu ochrany proti narušení. Je však důležité si uvědomit, že MFA není bezchybné. Lze ho obejít, a často se tak i děje.
Jak být anonymnější online
Na internetu jste neustále monitorováni. Hlavním viníkem je často reklamní průmysl a technologické společnosti, které jsou na reklamě silně závislé, aby vydělaly peníze ( např. Google a Meta). Na webu vás mohou sledovat neviditelné trackery a cookies vložené do webových stránek a aplikací. Přečtěte si návod, jak se stát více anonymním na internetu.
Nejhorší hacky roku 2023
Minulý rok byl plný ničivých kybernetických útoků po celém světě, od ransomwarových útoků na kasina až po státem sponzorované narušení kritické infrastruktury.
0 Comments