Hackeři ukradli kryptoměny z Poly Network v hodnotě přesahující 600 milionů dolarů

by | Srp 11, 2021 | Blockchain & Kryptoměny, Nejnovější | 0 comments

Útočníkům se podařilo odčerpat kryptoměny v hodnotě 611 milionů USD z čínské Poly Network, sítě založené na principu blockchainu. Jedná se o jednu z největších loupeží zaměřenou na průmysl digitálních aktiv. Převyšuje i útoky na burzy Coincheck a Mt. Gox.

Poly Network je čínská platforma decentralizovaných financí (DeFi) pro výměnu tokenů mezi různými blockchainy (bitcoin a etherum).

Neidentifikovaní aktéři využili zranitelnost systému k vyplenění tisíců digitálních tokenů. „Hacker zneužil zranitelnost mezi contract cally,“ uvedla Poly Network.

Ukradený majetek Binance Chain, Ethereum a Polygon byl údajně převeden do tří různých peněženek. Společnost naléhá na těžaře zasaženého blockchainu a centralizované kryptoburzy o blocklisting tokenů pocházející z těchto adres.

Jedná se o následující peněženky:

  • Ethereum: 0xC8a65Fadf0e0dDAf421F28FEAb69Bf6E2E589963 (273 milionů $)
  • Binance Smart Chain: 0x0D6e286A7cfD25E0c01fEe9756765D8033B32C71 (253 milionů $)
  • Polygon: 0x5dc3603C9D42Ff184153a8a9094a73d461663214 (85 milionů $)

Poly Network v otevřeném dopise vyzývá zloděje aby navázali komunikaci a vrátili zcizený majetek.

Image

Zdroj: Twitter společnosti Poly Network

Hlavní technologický ředitel společnosti Tether Paolo Ardoino na Twitteru uvedl, že společnost zmrazila své tokeny v hodnotě 33 milionů dolarů, které byly odebrány během útoku.

„Jsme si vědomi napadení Poly Network, ke kterému dnes došlo. Přestože nikdo nekontroluje BSC (nebo ETH), koordinujeme spolupráci se všemi našimi bezpečnostními partnery, abychom proaktivně pomáhali. Bohužel neexistují žádné záruky. Uděláme maximum, co můžeme,“ uvedl na twitteru generální ředitel Binance Changpeng Zhao.

Totožnost hackera zůstává nejasná, přestože bezpečnostní firma SlowMist tvrdila, že dokázala vysledovat útočníkovu e -mailovou a IP adresu, včetně otisku zařízení. Uvádí také, že jejich prvotním zdrojem financí je Monero, které bylo následně směněno za ETH, MATIC a další měny.

Poly Network na svém Twitterovém účtu nedávno zveřejnila, že útočníci vrátili celkem 4,77 milionu USD v různých kryptoměnách (viz obrázek níže).

Autor: Ondřej Vanáč, spoluzakladatel CyberBlog.cz

Zdroj: The Hacker News, Twitter

Foto: Pexels

0 Comments
Submit a Comment
„AI přítelkyně” jsou noční můrou pro soukromí

„AI přítelkyně” jsou noční můrou pro soukromí

Romantičtí chatboti shromažďují obrovské množství dat, poskytují nejasné informace o tom, jak je používají, používají slabou ochranu heslem a nejsou transparentní, tvrdí nový výzkum společnosti Mozilla.

4 způsoby, jak hackeři pomocí sociálního inženýrství obcházejí MFA

4 způsoby, jak hackeři pomocí sociálního inženýrství obcházejí MFA

Pokud jde o zabezpečení přístupu, jedno doporučení vyniká nad ostatními: vícefaktorové ověřování (MFA). Vzhledem k tomu, že samotná hesla jsou pro hackery jednoduchou prací, poskytuje MFA zásadní vrstvu ochrany proti narušení. Je však důležité si uvědomit, že MFA není bezchybné. Lze ho obejít, a často se tak i děje.

Jak být anonymnější online

Jak být anonymnější online

Na internetu jste neustále monitorováni. Hlavním viníkem je často reklamní průmysl a technologické společnosti, které jsou na reklamě silně závislé, aby vydělaly peníze ( např. Google a Meta). Na webu vás mohou sledovat neviditelné trackery a cookies vložené do webových stránek a aplikací. Přečtěte si návod, jak se stát více anonymním na internetu.

Nejhorší hacky roku 2023

Nejhorší hacky roku 2023

Minulý rok byl plný ničivých kybernetických útoků po celém světě, od ransomwarových útoků na kasina až po státem sponzorované narušení kritické infrastruktury.

Hackeři ukradli kryptoměny z Poly Network v hodnotě přesahující 600 milionů dolarů