"Vše o kybernetické bezpečnosti"

Do Prahy se vrací největší konference svého druhu. Hlavním tématem bude chystaný mechanismus pro hodnocení dodavatelů

Již tradičně se do Prahy sjedou největší evropská jména z oblasti kybernetické bezpečnosti, aby diskutovali o nejpalčivějších současných tématech z této oblasti.

Letošní ročník Prague Cyber Security Conference hodlá plynule navázat na své minulé ročníky a klade si za cíl formulovat novou strategii v oblasti hodnocení dodavatelů pro ICT sektor. Důležitost konference navíc podtrhne její načasování, neboť se odehraje v čase Předsednictví České republiky v Radě EU.

Tuto celosvětovou konferenci pořádá Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB), Úřad vlády České republiky a Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí ČR. Konference se uskuteční 3. listopadu 2022 v hybridní podobě, kdy menšina bude přítomna prezenčně v Praze a zbývající většina dostane příležitost zapojit se do dění z pohodlí své kanceláře.

Seznam hostů zatím nebyl ze strany NÚKIB zveřejněn. Lze však očekávat, že na konferenci zazní silná odborná stanoviska. Důkazem jsou také minulé ročníky konference, které se staly živnou půdou např. pro vznik Evropského 5G toolboxu. Ten dává subjektům budujícím vysokorychlostní sítě na území Evropské unie netechnická doporučení ohledně výběru dodavatelů.

Chystaný mechanismus však již nyní vzbuzuje vášnivé debaty mezi dotčenými subjekty. Mezi jeho hlavní kritiky patří například viceprezident českého Vodafonu, Jan Klouda nebo prezident Výboru Nezávislého ICT průmyslu, Jakub Rejzek. Mezi jejich hlavní argumenty patří zejména značné riziko proprietárního uzamčení (vendor lock-in), růst cen služeb mobilních operátorů nebo zhoršení pokrytí odlehlých regionů České republiky.


Michael Fanta, redakce Cyberblog

Foto: Unsplash
Zdroj: Lupa.cz

[give_form id=“36″]
Košík
vše o kybernetické bezpečnosti

Máte zájem o spolupráci?

Pošlete nám kontakt, my se Vám v blízké době ozveme.