"Vše o kybernetické bezpečnosti"

Evropská směrnice NIS 2 je o krok blíž vstupu v platnost. Dostala souhlas Výboru pro průmysl, výzkum a energetiku EP

Výbor pro průmysl, výzkum a energetiku Evropského parlamentu se na svém posledním zasedání vyjádřil kladně ke konsolidovanému znění směrnice NIS 2. Konkrétně pro ni hlasovalo 68 ze 71 přítomných členů výboru.

Přestože kybernetická bezpečnost je jednou z hlavních priorit nejen samotné Evropské Unie, ale především také jednou z priorit stávajícího předsednictví České republiky v Radě EU, harmonogram plenárního hlasování ohledně směrnice NIS 2 je stále nejistý. Vzhledem ke značné vytíženosti Evropského parlamentu je tak velice pravděpodobné, že se hlasování o osudu této klíčové směrnice, stanovující společnou úroveň kybernetické bezpečnosti napříč společenstvím, zpozdí zhruba o měsíc. Proběhne tedy zřejmě až v průběhu října namísto plánovaného září letošního roku.

Tato skutečnost by však neměla mít žádný význam pro transpoziční doby určené členským státům. Ty zůstávají zachovány a lokální zákonodárci tak budou mít povinnost transponovat směrnici do svých právních řádů nejpozději v roce 2024.

Autor: Michael Fanta, redakce Cyberblog
Zdroj: Evropský parlament
Foto: Unsplash

[give_form id=“36″]
Košík
vše o kybernetické bezpečnosti

Máte zájem o spolupráci?

Pošlete nám kontakt, my se Vám v blízké době ozveme.