"Vše o kybernetické bezpečnosti"

Hackeři se více zaměřují na cloudové služby

Podle průzkumu společnosti Centrify až 90% kybernetických útoků na cloudová prostředí za posledních 12 měsíců, zkompromitovalo privilegovaná pověření.

Většina cloudových prostředí úspěšně prolomena

Studie, která provedla průzkum u 150 osob s rozhodovacími pravomocemi v oblasti IT v USA, zjistila, že 65% respondentů bylo svědkem pokusu o útok na jejich cloudová prostředí a 80% cloudových prostředí těchto účastníků bylo úspěšně prolomeno. Rychle vyšlo najevo, že spolehlivost, dostupnost a škálovatelnost poskytovaná cloudem se stala kritickými pro udržení organizace v provozu a zločinci si toho všímají. Zatímco 63% respondentů mělo předvídavost k přechodu na cloud před 3-5 lety, 25% respondentů právě začalo s přechodem na cloud v posledních dvou letech. Téměř 31% využívá hybridní a multicloudová prostředí, zatímco 45% využívá přístup pouze k soukromému cloudu a 23% spoléhá na veřejný cloud. Dostupnost byla jednoznačně hlavní výhodou cloudu mezi respondenty (46%), následovanou spoluprací (28%), úsporami nákladů (15%) a škálovatelností (9%).

Multicloudové prostředí: Největší výzva přechodu na cloud

Správa multicloudového prostředí byla identifikována jako největší výzva přechodu na cloud (36%), následovaná kybernetickými bezpečnostními riziky a cloudovou migrací (obě 22%). Kromě toho 19% respondentů uvedlo stávající problém zachování compliance v cloudu.

„Kyberzločinci využívají naši závislost na cloudu a přestávají se jen hackovat. Přihlašují se,“ řekl Art Gilliland, generální ředitel společnosti Centrify.

„U téměř všech útoků na cloud způsobených odcizenými privilegovanými pověřeními musí bezpečnostní balíček obsahovat centralizované řešení PAM navržené v cloudu pro cloud.“ Tento přístup minimalizuje útočnou plochu a řídí privilegovaný přístup k hybridním prostředím, i když se vyvíjí po COVID-19. “Autor: Ondřej Vanáč, spoluzakladatel CyberBlog.cz
Zdroj: HelpNetSecurity
Foto: Pixabay

[give_form id=“36″]
Košík
vše o kybernetické bezpečnosti

Máte zájem o spolupráci?

Pošlete nám kontakt, my se Vám v blízké době ozveme.