Uživatelé Twitteru mohou nově používat více zabezpečovacích klíčů

by | Bře 20, 2021 | Mobilní zařízení a sociální sítě, Nejnovější | 0 comments

Twitter 15. března oznámil, že uživatelé využívající dvoufaktorové ověření (2FA) mohou nyní používat více bezpečnostních klíčů k zabezpečení svých účtů.

Sociální platforma Twitter již nějakou dobu podporuje bezpečnostní klíče pro uživatele stolních počítačů a v prosinci 2020 tuto funkci zpřístupnila i uživatelům iOS a Android.

Společnost nyní umožňuje uživatelům využívat při zabezpečení svých účtů výhody několika bezpečnostních klíčů, ať už na mobilním zařízení nebo na ploše.

“Zabezpečte svůj účet několika bezpečnostními klíči. Nyní se můžete zaregistrovat a přihlásit pomocí více než jednoho fyzického klíče na mobilu i webu“ oznámila společnost.

Pro zabezpečení více klíči musí nejdříve uživatele povolit dvoufaktorové ověření přes SMS zprávu nebo autorizační aplikaci. Poté musí vybrat bezpečnostní klíč a zadat heslo. Po kliknutí na Start mohou uživatelé připojit svůj fyzický bezpečnostní klíč, a to buď přes USB port nebo přes Bluetooth. Následně je potřeba odkliknout ikonu klíče a poté podle pokynů na obrazovce dokončit proces nastavení.

Přidané bezpečnostní klíče se zobrazují v části „Správa bezpečnostních klíčů“ v části „Dvoufaktorové ověřování“, což uživatelům umožňuje jejich snadnou správu (podle potřeby je přejmenovat, odstranit nebo přidat nové).

Autor: Ondřej Vanáč, spoluzakladatel CyberBlog.cz

Zdroj: SecurityWeek

Foto: Pexels

0 Comments
Submit a Comment
Zero trust bezpečnost v praxi. Co očekávat?

Zero trust bezpečnost v praxi. Co očekávat?

Termín zero trust ušel od svého vzniku dlouhou cestu. Z buzzwordu je dnes respektovaný přístup ke kyberbezpečnosti, který v posledních letech implementují firmy po celém světě. V tomto článku si přiblížíme základní prvky zero trustu a důvody proč by měl mít místo v moderním zabezpečení firem a organizací.

Jaký je rozdíl mezi zabezpečení aplikace a zabezpečením API?

Jaký je rozdíl mezi zabezpečení aplikace a zabezpečením API?

S nástupem digitální transformace a rostoucí závislostí podniků na digitálních službách je zabezpečení aplikací a rozhraní API (Application Programming Interfaces) důležitější než kdy dříve. S ohledem na to jsou zabezpečení aplikací a API dvě zásadní součásti komplexní bezpečnostní strategie. Využitím těchto postupů se organizace mohou chránit před škodlivými útoky a bezpečnostními hrozbami a především zajistit, aby jejich data zůstala v bezpečí.

„AI přítelkyně” jsou noční můrou pro soukromí

„AI přítelkyně” jsou noční můrou pro soukromí

Romantičtí chatboti shromažďují obrovské množství dat, poskytují nejasné informace o tom, jak je používají, používají slabou ochranu heslem a nejsou transparentní, tvrdí nový výzkum společnosti Mozilla.

4 způsoby, jak hackeři pomocí sociálního inženýrství obcházejí MFA

4 způsoby, jak hackeři pomocí sociálního inženýrství obcházejí MFA

Pokud jde o zabezpečení přístupu, jedno doporučení vyniká nad ostatními: vícefaktorové ověřování (MFA). Vzhledem k tomu, že samotná hesla jsou pro hackery jednoduchou prací, poskytuje MFA zásadní vrstvu ochrany proti narušení. Je však důležité si uvědomit, že MFA není bezchybné. Lze ho obejít, a často se tak i děje.

Jak být anonymnější online

Jak být anonymnější online

Na internetu jste neustále monitorováni. Hlavním viníkem je často reklamní průmysl a technologické společnosti, které jsou na reklamě silně závislé, aby vydělaly peníze ( např. Google a Meta). Na webu vás mohou sledovat neviditelné trackery a cookies vložené do webových stránek a aplikací. Přečtěte si návod, jak se stát více anonymním na internetu.

Nejhorší hacky roku 2023

Nejhorší hacky roku 2023

Minulý rok byl plný ničivých kybernetických útoků po celém světě, od ransomwarových útoků na kasina až po státem sponzorované narušení kritické infrastruktury.