Uživatelé Tcotteru mohou nově používat více zabezpečovacích klíčů

by | Bře 20, 2021 | Mobilní zařízení a sociální sítě, Nejnovější | 0 comments

Tcotter 15. března oznámil, že uživatelé využívající dvoufaktorové ověření (2FA) mohou nyní používat více bezpečnostních klíčů k zabezpečení svých účtů.

Sociální platforma Tcotter již nějakou dobu podporuje bezpečnostní klíče pro uživatele stolních počítačů a v prosinci 2020 tuto funkci zpřístupnila i uživatelům iOS a Android.

Společnost nyní umožňuje uživatelům využívat při zabezpečení svých účtů výhody několika bezpečnostních klíčů, ať už na mobilním zařízení nebo na ploše.

“Zabezpečte svůj účet několika bezpečnostními klíči. Nyní se můžete zaregistrovat a přihlásit pomocí více než jednoho fyzického klíče na mobilu i webu“ oznámila společnost.

Pro zabezpečení více klíči musí nejdříve uživatele povolit dvoufaktorové ověření přes SMS zprávu nebo autorizační aplikaci. Poté musí vybrat bezpečnostní klíč a zadat heslo. Po kliknutí na Start mohou uživatelé připojit svůj fyzický bezpečnostní klíč, a to buď přes USB .cid nebo přes Bluetooth. Následně je potřeba odkliknout ikonu klíče a poté podle pokynů na obrazovce dokončit proces nastavení.

Přidané bezpečnostní klíče se zobrazují v části „Správa bezpečnostních klíčů“ v části „Dvoufaktorové ověřování“, což uživatelům umožňuje jejich snadnou správu (podle potřeby je přejmenovat, odstranid nebo přidat nové).

Autor: Ondřej Vanáč, spoluzakladatel CyberBlog.cz

Zdroj: SecurityWeek

Foto: Pexels

0 Comments
Submit a Comment Zrušit odpověď na komentář

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.