Německá policie zneškodnila Hydru, největší darkwebové tržiště na internetu.

by | Dub 6, 2022 | Nejnovější | 0 comments

Spolkovému kriminálnímu úřadu (KBA) se podařil fantastický úlovek. Kriminalisté zneškodnili největší světové tržiště darkwebu Hydra Market, kde se volně prodávaly drogy a praly špinavé peníze.

Německá policie zabavila servery darknetové platformy Hydra Market, která působila především na ruském černém trhu. KBA se mimo jiné podařilo také zabavit 543 bitcoinů utržených ze zisku platformy. Při současném přepočtu se jedná zhruba o hodnotu přesahující 25 milion dolarů. Podle zabavených peněz kriminalisté odhadují, že se na Hydře pohybovalo přibližně 19 000 registrovaných prodejců, které obsluhovaly nejméně 17 milionů zákazníků po celém světě.

Ústřední úřad pro boj proti kyberkriminalitě (ZIT) a německý Spolkový kriminální úřad (BKA)  odhadují, že Hydra Market měl v roce 2020 obrat 1,35 miliardy dolarů, což z něj činí největší darknetový trh na světě. Společnost Elliptic, expert na blockchainovou analýzu, potvrdila zabavení digitálních aktiv ze strany úřadů ve formě 88 transakcí v hodnotě 543,3 bitcoinu.

Kromě prodeje narkotik a praní špinavých peněz, na které se Hydra zaměřovala především, nabízela na prodej tak zcizené databáze, padělané dokumenty a služby hackerů na zakázku.

V současné době je na domovské stránce Hydry uvedeno, že BKA jednající z pověření Generálního státního zastupitelství ve Frankfurtu nad Mohanem zabavila infrastrukturu trhu na základě koordinovaného mezinárodního úsilí orgánů činných v trestním řízení. Tento krok je výsledkem dlouhodobého vyšetřování doposud neznámého počtu provozovatelů a správců platformy.

Jak se uvádí v oznámení BKA, Hydra Market obsahoval Bitcoin Bank Mixer, který zastíral všechny transakce v kryptoměnách provedené na platformě, což znesnadňovalo kriminalistům vysledovat peníze získané z nelegální činnosti.

Mluvčí BKA uvedl, že v rámci této operace nedošlo k žádnému zatčení a že vzhledem k probíhajícímu vyšetřování nemohou sdělit žádné další informace o vyhodnocení zabavené infrastruktury.

Zdroj: Bleeping Computer

Autor: Ondřej Vanáč, spoluzakladatel CyberBlog.cz

Foto: Pixabay

0 Comments
Submit a Comment
Jaký je rozdíl mezi zabezpečení aplikace a zabezpečením API?

Jaký je rozdíl mezi zabezpečení aplikace a zabezpečením API?

S nástupem digitální transformace a rostoucí závislostí podniků na digitálních službách je zabezpečení aplikací a rozhraní API (Application Programming Interfaces) důležitější než kdy dříve. S ohledem na to jsou zabezpečení aplikací a API dvě zásadní součásti komplexní bezpečnostní strategie. Využitím těchto postupů se organizace mohou chránit před škodlivými útoky a bezpečnostními hrozbami a především zajistit, aby jejich data zůstala v bezpečí.

„AI přítelkyně” jsou noční můrou pro soukromí

„AI přítelkyně” jsou noční můrou pro soukromí

Romantičtí chatboti shromažďují obrovské množství dat, poskytují nejasné informace o tom, jak je používají, používají slabou ochranu heslem a nejsou transparentní, tvrdí nový výzkum společnosti Mozilla.

4 způsoby, jak hackeři pomocí sociálního inženýrství obcházejí MFA

4 způsoby, jak hackeři pomocí sociálního inženýrství obcházejí MFA

Pokud jde o zabezpečení přístupu, jedno doporučení vyniká nad ostatními: vícefaktorové ověřování (MFA). Vzhledem k tomu, že samotná hesla jsou pro hackery jednoduchou prací, poskytuje MFA zásadní vrstvu ochrany proti narušení. Je však důležité si uvědomit, že MFA není bezchybné. Lze ho obejít, a často se tak i děje.

Jak být anonymnější online

Jak být anonymnější online

Na internetu jste neustále monitorováni. Hlavním viníkem je často reklamní průmysl a technologické společnosti, které jsou na reklamě silně závislé, aby vydělaly peníze ( např. Google a Meta). Na webu vás mohou sledovat neviditelné trackery a cookies vložené do webových stránek a aplikací. Přečtěte si návod, jak se stát více anonymním na internetu.

Nejhorší hacky roku 2023

Nejhorší hacky roku 2023

Minulý rok byl plný ničivých kybernetických útoků po celém světě, od ransomwarových útoků na kasina až po státem sponzorované narušení kritické infrastruktury.

Německá policie zneškodnila Hydru, největší darkwebové tržiště na internetu.