"Vše o kybernetické bezpečnosti"

Novým ředitelem útvaru pro boj s kyberkriminalitou bude Břetislav Brejcha

Ředitelem nového útvaru pro boj s terorismem, extremismem a kybernetickou kriminalitou bude současný náměstek ředitele Národní protidrogové centrály Břetislav Brejcha. ČTK to sdělila mluvčí policejního prezidia Kateřina Rendlová. Podle ní by měl být nový šéf ustaven do funkce k 15. říjnu.

Brejcha se podle Rendlové přihlásil jako jediný do výběrového řízení. „V řízení před odbornou výběrovou komisí uspěl a byl doporučen jako vhodný kandidát,“ uvedla. Podle informací Radiožurnálu se Brejcha věnoval boji proti mezinárodnímu drogovému obchodu nebo vedl výcvik policistů v Afghánistánu.

Na protidrogovou centrálu nastoupil současný náměstek v roce 1998 a podle svého nadřízeného, ředitele centrály Jakuba Frydrycha, se soustřeďoval například na potírání dovozu pervitinu, kokainu a heroinu z jihovýchodní Asie či Blízkého východu. Vedl také několik mezinárodních projektů, v jejichž rámci se nastavovala protidrogová politika například v Rumunsku nebo Srbsku. Mezi lety 2014 a 2016 působil v Afghánistánu a podílel se na vzdělávání místních kriminalistů.

Nový útvar pro boj s terorismem, extremismem a kybernetickou kriminalitou vznikl vyčleněním dvou struktur z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ). Bude mít celostátní působnost.

Podle dřívějšího vyjádření náměstka policejního prezidenta pro službu kriminální policie a vyšetřování Tomáše Kubíka policie změnou reaguje na rychle se vyvíjející trestnou činnost, jak v kybernetickém prostoru, tak terorismu a extremismu. Útvar se zhruba 150 místy podle něj bude moci lépe reagovat na výzvy, které policii čekají, bude mít také přímou řídicí strukturu a přímou odpovědnost.

Michael Fanta, redakce Cyberblog

Zdroj: ČTK

Foto: Unsplash

[give_form id=“36″]
Košík
vše o kybernetické bezpečnosti

Máte zájem o spolupráci?

Pošlete nám kontakt, my se Vám v blízké době ozveme.