Česká spořitelna varuje: Geroge klíč a George se spojují a podvodníci se snaží využít situace

by | Led 15, 2024 | Aktuální hrozby, Nejnovější | 0 comments

Podvodníci využívají situace, kdy Česká spořitelna pro své klienty spojuje aplikace George a George klíč do jedné, a pod touto záminkou rozesílají falešné SMS, ve kterých vybízejí k přihlášení do George nebo stažení falešné aplikace George a dalším krokům.

Můžou vám také pod různými záminkami volat, např. chtějí vám pomoci s přechodem mezi aplikacemi George klíč a George, případně vás chtějí varovat před napadením účtu a ztrátou peněz a přesvědčují vás k předání aktivačního kódu. Ve všech případech se jedná o podvod. Cílem podvodníků je získat vaše přihlašovací údaje do George a tak se dostat k vašim penězům.

Myslete na to, že:

  • Česká spořitelna vám nikdy nepošle SMS s odkazem, ve kterém je potřeba vyplnit údaje do internetového bankovnictví George nebo stáhnout aplikaci George.
  • Přechod z George klíče na George probíhá pouze v mobilním Georgi a tam vás procesem banka provede krok za krokem.
  • Pokud vám ohledně toho kdokoli z banky volá, ověřte si, že mluvíte opravdu s Českou spořitelnou přes George nebo George klíč. Nesdílejte s ním žádné své údaje, ukončete hovor a zavolejte na 800 207 207 nebo situaci nahlaste v nejbližší pobočce České spořitelny.

Více o spojení aplikací George klíč a George najdete tady.

Vždy si ověřujte a kontrolujte adresní řádek stránek, na které klikáte. Musí odpovídat oficiálním stránkám České spořitelny a stránka by měla být zabezpečená platným certifikátem. Ten si zkontrolujete pomocí zámečku v adresním řádku. Pokud zámeček na stránce není, není zabezpečená a tím je automaticky podezřelá, pokud zámeček je, je třeba kliknutím na něj ještě zkontrolovat, jestli certifikát patří opravdu České spořitelně.

Zdroj: Česká spořitelna

 

Michael Fanta, redakce Cyberblog
Zdroj: Česká spořitelna
Foto: Bing
0 Comments
Submit a Comment
Zero trust bezpečnost v praxi. Co očekávat?

Zero trust bezpečnost v praxi. Co očekávat?

Termín zero trust ušel od svého vzniku dlouhou cestu. Z buzzwordu je dnes respektovaný přístup ke kyberbezpečnosti, který v posledních letech implementují firmy po celém světě. V tomto článku si přiblížíme základní prvky zero trustu a důvody proč by měl mít místo v moderním zabezpečení firem a organizací.

Jaký je rozdíl mezi zabezpečení aplikace a zabezpečením API?

Jaký je rozdíl mezi zabezpečení aplikace a zabezpečením API?

S nástupem digitální transformace a rostoucí závislostí podniků na digitálních službách je zabezpečení aplikací a rozhraní API (Application Programming Interfaces) důležitější než kdy dříve. S ohledem na to jsou zabezpečení aplikací a API dvě zásadní součásti komplexní bezpečnostní strategie. Využitím těchto postupů se organizace mohou chránit před škodlivými útoky a bezpečnostními hrozbami a především zajistit, aby jejich data zůstala v bezpečí.

„AI přítelkyně” jsou noční můrou pro soukromí

„AI přítelkyně” jsou noční můrou pro soukromí

Romantičtí chatboti shromažďují obrovské množství dat, poskytují nejasné informace o tom, jak je používají, používají slabou ochranu heslem a nejsou transparentní, tvrdí nový výzkum společnosti Mozilla.

4 způsoby, jak hackeři pomocí sociálního inženýrství obcházejí MFA

4 způsoby, jak hackeři pomocí sociálního inženýrství obcházejí MFA

Pokud jde o zabezpečení přístupu, jedno doporučení vyniká nad ostatními: vícefaktorové ověřování (MFA). Vzhledem k tomu, že samotná hesla jsou pro hackery jednoduchou prací, poskytuje MFA zásadní vrstvu ochrany proti narušení. Je však důležité si uvědomit, že MFA není bezchybné. Lze ho obejít, a často se tak i děje.

Jak být anonymnější online

Jak být anonymnější online

Na internetu jste neustále monitorováni. Hlavním viníkem je často reklamní průmysl a technologické společnosti, které jsou na reklamě silně závislé, aby vydělaly peníze ( např. Google a Meta). Na webu vás mohou sledovat neviditelné trackery a cookies vložené do webových stránek a aplikací. Přečtěte si návod, jak se stát více anonymním na internetu.

Nejhorší hacky roku 2023

Nejhorší hacky roku 2023

Minulý rok byl plný ničivých kybernetických útoků po celém světě, od ransomwarových útoků na kasina až po státem sponzorované narušení kritické infrastruktury.

Česká spořitelna varuje: Geroge klíč a George se spojují a podvodníci se snaží využít situace