ČSOB: Je to podvrh, žádné vouchery na sociálních sítích nenabízíme

by | Bře 30, 2023 | Aktuální hrozby, Bezpečná domácnost, Nejnovější | 0 comments

V uplynulých dnech se na sociálních sítích objevuje několik falešných reklam na vouchery zdarma od ČSOB. Pozor na to. Je to další pokus o krádež přihlašovacích údajů do internetového bankovnictví!

Vouchery na slevy a různé bankovní služby, na které můžete narazit na Facebooku nebo Twitteru, jsou všechny falešné. ČSOB nic takového nenabízí. Jde jen o další útok na data a peníze nepozorných uživatelů, tentokrát skrytý za značku zmíněné banky.

V čem je ten trik? Kvůli „aktivaci“ voucheru vás podvodníci odkazem navedou na falešnou přihlašovací stránku, na které po vás chtějí přihlašovací údaje do internetového bankovnictví. Pokud se jim je podaří vymámit, pokusí se následně vybílit váš účet.

Buďte proto obezřetní, své přihlašovací údaje zadávejte pouze na oficiálních stránkách své banky. Jak takové stránky bezpečně poznat, to si přečtěte třeba v návodném článku od ČSOB – Jak používat bezpečně elektronické bankovnictví.

Zdroj: ČSOB

 


 

V případě pochybností mohou klienti ČSOB také volat na Helpdesk elektronického bankovnictví: 495 800 111, případně přímo na linku Hlášení internetových podvodů: 499 900 010.

Michael Fanta, redakce Cyberblog
Zdroj: ČSOB
Foto: Unsplash
0 Comments
Submit a Comment
„AI přítelkyně” jsou noční můrou pro soukromí

„AI přítelkyně” jsou noční můrou pro soukromí

Romantičtí chatboti shromažďují obrovské množství dat, poskytují nejasné informace o tom, jak je používají, používají slabou ochranu heslem a nejsou transparentní, tvrdí nový výzkum společnosti Mozilla.

4 způsoby, jak hackeři pomocí sociálního inženýrství obcházejí MFA

4 způsoby, jak hackeři pomocí sociálního inženýrství obcházejí MFA

Pokud jde o zabezpečení přístupu, jedno doporučení vyniká nad ostatními: vícefaktorové ověřování (MFA). Vzhledem k tomu, že samotná hesla jsou pro hackery jednoduchou prací, poskytuje MFA zásadní vrstvu ochrany proti narušení. Je však důležité si uvědomit, že MFA není bezchybné. Lze ho obejít, a často se tak i děje.

Jak být anonymnější online

Jak být anonymnější online

Na internetu jste neustále monitorováni. Hlavním viníkem je často reklamní průmysl a technologické společnosti, které jsou na reklamě silně závislé, aby vydělaly peníze ( např. Google a Meta). Na webu vás mohou sledovat neviditelné trackery a cookies vložené do webových stránek a aplikací. Přečtěte si návod, jak se stát více anonymním na internetu.

Nejhorší hacky roku 2023

Nejhorší hacky roku 2023

Minulý rok byl plný ničivých kybernetických útoků po celém světě, od ransomwarových útoků na kasina až po státem sponzorované narušení kritické infrastruktury.