KB varuje před novou vlnou phishingových emailů

by | Srp 1, 2023 | Aktuální hrozby, Nejnovější | 0 comments

Komerční banka varuje své klienty před novou vlnou podvodných emailů, které mají vyvolat dojem výzvy týkající se zablokování KB klíče. Klient je vyzván k reakci na podvodný odkaz, kde jsou následně na podvodných stránkách vyžádány přihlašovací údaje do bankovnictví a údaje k platební kartě.

Původní text upozornění KB:

Na odkaz neklikejte a tento e-mail smažte! Komerční banka oznámení tohoto typu nerozesílá a aktivaci aplikací ani podobné úkony touto formou samozřejmě nevyžaduje. Doporučujeme Vám neotevírat žádné e-maily z neznámého zdroje, neklikat na neznámé odkazy v nich uvedené a nevyplňovat přihlašovací údaje či údaje o platební kartě. U podobných e-mailů se také doporučujeme řídit dalšími pokyny z bezpečnostního desatera.

Zároveň bychom na Vás rádi apelovali, abyste zejména v tomto čase obzvláště věnovali pozornost tomu, které operace potvrzujete ve svém KB klíči. Svou nepozorností můžete lehce otevřít podvodníkovi cestu k Vašim financím.

Podvodný e-mail, který podvodníci rozesílají má tuto formu:

Zdroj: Komerční banka


Pokud jste podobný e-mail dostali, otevřeli ho a klikli na odkaz v něm, neprodleně kontaktujte naši Klientskou linku internetového bankovnictví na tel: 955 551 552 nebo nám napište na mojebanka@kb.cz.

Michael Fanta, redakce Cyberblog
Zdroj: Komerční banka
Foto: Unsplash
0 Comments
Submit a Comment
„AI přítelkyně” jsou noční můrou pro soukromí

„AI přítelkyně” jsou noční můrou pro soukromí

Romantičtí chatboti shromažďují obrovské množství dat, poskytují nejasné informace o tom, jak je používají, používají slabou ochranu heslem a nejsou transparentní, tvrdí nový výzkum společnosti Mozilla.

4 způsoby, jak hackeři pomocí sociálního inženýrství obcházejí MFA

4 způsoby, jak hackeři pomocí sociálního inženýrství obcházejí MFA

Pokud jde o zabezpečení přístupu, jedno doporučení vyniká nad ostatními: vícefaktorové ověřování (MFA). Vzhledem k tomu, že samotná hesla jsou pro hackery jednoduchou prací, poskytuje MFA zásadní vrstvu ochrany proti narušení. Je však důležité si uvědomit, že MFA není bezchybné. Lze ho obejít, a často se tak i děje.

Jak být anonymnější online

Jak být anonymnější online

Na internetu jste neustále monitorováni. Hlavním viníkem je často reklamní průmysl a technologické společnosti, které jsou na reklamě silně závislé, aby vydělaly peníze ( např. Google a Meta). Na webu vás mohou sledovat neviditelné trackery a cookies vložené do webových stránek a aplikací. Přečtěte si návod, jak se stát více anonymním na internetu.

Nejhorší hacky roku 2023

Nejhorší hacky roku 2023

Minulý rok byl plný ničivých kybernetických útoků po celém světě, od ransomwarových útoků na kasina až po státem sponzorované narušení kritické infrastruktury.