Podvodníci nově posílají SMS jménem České spořitelny

by | Bře 15, 2023 | Aktuální hrozby, Nejnovější | 0 comments

Klienti České spořitelny pozor na další fígl podvodníků! Má podobu SMS s informací, že se k vašemu online účtu připojilo „neoprávněné zařízení“. Společnost o tomto novém podvodu oficiálně informuje na svých webových stránkách.

Podvodná SMS se přitom tváří jako bezpečnostní upozornění od České spořitelny. Součástí textové zprávy je výzva, abyste zařízení okamžitě ověřili. Pak následuje link, na který byste měli kliknout. Nedělejte to! Přišli byste totiž o své peníze.

  • Pokud jste na odkaz klikli, nevyplňujte do něj své bezpečnostní údaje (ty z karty nebo k Bankovní IDentitě, tedy přihlašovací údaje do George).
  • SMS smažte, a kdyby Vám v budoucnu přišla podobná zpráva, naložte s ní stejně.
  • Jestli jste do odkazu nějaké údaje vyplnili, zavolejte co nejdříve na linku 800 207 207.
  • Podvodnou SMS naskenujtepošlete ji na e-mailovou adresu podvody@csas.cz(phishing@csas.cz)

Podívejte se, jaký je rozdíl mezi tím, když Vás osloví naše banka a když na Vaše peníze útočí podvodníci:

Zdroj: Česká spořitelna

 


 

Čtěte Cyberblog, ať vám žádná další aktuální hrozba neuteče!

Michael Fanta, redakce Cyberblog
Zdroj: Česká spořitelna
Foto: Unsplash
0 Comments
Submit a Comment
Jaký je rozdíl mezi zabezpečení aplikace a zabezpečením API?

Jaký je rozdíl mezi zabezpečení aplikace a zabezpečením API?

S nástupem digitální transformace a rostoucí závislostí podniků na digitálních službách je zabezpečení aplikací a rozhraní API (Application Programming Interfaces) důležitější než kdy dříve. S ohledem na to jsou zabezpečení aplikací a API dvě zásadní součásti komplexní bezpečnostní strategie. Využitím těchto postupů se organizace mohou chránit před škodlivými útoky a bezpečnostními hrozbami a především zajistit, aby jejich data zůstala v bezpečí.

„AI přítelkyně” jsou noční můrou pro soukromí

„AI přítelkyně” jsou noční můrou pro soukromí

Romantičtí chatboti shromažďují obrovské množství dat, poskytují nejasné informace o tom, jak je používají, používají slabou ochranu heslem a nejsou transparentní, tvrdí nový výzkum společnosti Mozilla.

4 způsoby, jak hackeři pomocí sociálního inženýrství obcházejí MFA

4 způsoby, jak hackeři pomocí sociálního inženýrství obcházejí MFA

Pokud jde o zabezpečení přístupu, jedno doporučení vyniká nad ostatními: vícefaktorové ověřování (MFA). Vzhledem k tomu, že samotná hesla jsou pro hackery jednoduchou prací, poskytuje MFA zásadní vrstvu ochrany proti narušení. Je však důležité si uvědomit, že MFA není bezchybné. Lze ho obejít, a často se tak i děje.

Jak být anonymnější online

Jak být anonymnější online

Na internetu jste neustále monitorováni. Hlavním viníkem je často reklamní průmysl a technologické společnosti, které jsou na reklamě silně závislé, aby vydělaly peníze ( např. Google a Meta). Na webu vás mohou sledovat neviditelné trackery a cookies vložené do webových stránek a aplikací. Přečtěte si návod, jak se stát více anonymním na internetu.

Nejhorší hacky roku 2023

Nejhorší hacky roku 2023

Minulý rok byl plný ničivých kybernetických útoků po celém světě, od ransomwarových útoků na kasina až po státem sponzorované narušení kritické infrastruktury.