Pozor na podvodné e-maily v barvách Fio banky

by | Bře 6, 2023 | Aktuální hrozby, Nejnovější | 0 comments

Fio banka vydala upozornění na vlnu podvodných e-mailů, které chodí v posledních dnech jejím klientům i ne-klientům. Vydávají se za zmíněnou bankovní společnost a snaží se vyděsit příjemce odkazem se na zablokování účtu, omezení služeb a neaktivování systému větší bezpečnosti.

V přijatých e-mailech je uveden podvodný odkaz, který vede na falešnou stránku. Skrze ní se pak útočníci snaží získat údaje k platebním účtům nebo platební kartě. Písnička je tedy stále stejná, jako při předešlých pokusech.

Příklady podvodných e-mailových zpráv

Zdroj: Fio banka

 

Buďte obezřetní a u podobných zpráv vždy zpozorněte – zaměřte se na podezřelou adresu odesílatele, nebo až příliš zjevný časový nátlak na vaši požadovanou reakci. Pokud vám podobná zpráva přišla a nejste si jisti, raději vždy nejprve kontaktujte svou banku.

A čtěte Cyberblog, kde vám přinášíme přehled aktuálních hrozeb – vše přehledně na jednom místě!

Michael Fanta, redakce Cyberblog
Zdroj: Fio banka
Foto: Unsplash
0 Comments
Submit a Comment
Jaký je rozdíl mezi zabezpečení aplikace a zabezpečením API?

Jaký je rozdíl mezi zabezpečení aplikace a zabezpečením API?

S nástupem digitální transformace a rostoucí závislostí podniků na digitálních službách je zabezpečení aplikací a rozhraní API (Application Programming Interfaces) důležitější než kdy dříve. S ohledem na to jsou zabezpečení aplikací a API dvě zásadní součásti komplexní bezpečnostní strategie. Využitím těchto postupů se organizace mohou chránit před škodlivými útoky a bezpečnostními hrozbami a především zajistit, aby jejich data zůstala v bezpečí.

„AI přítelkyně” jsou noční můrou pro soukromí

„AI přítelkyně” jsou noční můrou pro soukromí

Romantičtí chatboti shromažďují obrovské množství dat, poskytují nejasné informace o tom, jak je používají, používají slabou ochranu heslem a nejsou transparentní, tvrdí nový výzkum společnosti Mozilla.

4 způsoby, jak hackeři pomocí sociálního inženýrství obcházejí MFA

4 způsoby, jak hackeři pomocí sociálního inženýrství obcházejí MFA

Pokud jde o zabezpečení přístupu, jedno doporučení vyniká nad ostatními: vícefaktorové ověřování (MFA). Vzhledem k tomu, že samotná hesla jsou pro hackery jednoduchou prací, poskytuje MFA zásadní vrstvu ochrany proti narušení. Je však důležité si uvědomit, že MFA není bezchybné. Lze ho obejít, a často se tak i děje.

Jak být anonymnější online

Jak být anonymnější online

Na internetu jste neustále monitorováni. Hlavním viníkem je často reklamní průmysl a technologické společnosti, které jsou na reklamě silně závislé, aby vydělaly peníze ( např. Google a Meta). Na webu vás mohou sledovat neviditelné trackery a cookies vložené do webových stránek a aplikací. Přečtěte si návod, jak se stát více anonymním na internetu.

Nejhorší hacky roku 2023

Nejhorší hacky roku 2023

Minulý rok byl plný ničivých kybernetických útoků po celém světě, od ransomwarových útoků na kasina až po státem sponzorované narušení kritické infrastruktury.