T-Mobile varuje před falešnými e-maily

by | Led 3, 2024 | Aktuální hrozby, Mobilní zařízení a sociální sítě, Nejnovější | 0 comments

Pozor na aktuální vlnu phishingových e-mailů, tentokrát v barvách mobilního operátora T-Mobile!

Operátor na aktuální podvod varuje prostřednictvím svého profilu na síti LinkedIn. Phishingovým útokem se útočníci klasicky snaží vylákat vaše přihlašovací údaje, tentokrát do aplikace Můj T-Mobile a následně se doptávají na platební údaje, číslo platební karty, účtu či další citlivá data.

Útok poznáte podle falešné e-mailové adresy odesílatele a zprávy týkající se vrácení přeplatku za služby T-Mobile. Dávejte pozor a stejně jako v jiných podezřelých případech v žádném případě neklikejte na přiložený odkaz.

Jakoukoliv podezřelou komunikaci mohou zákazníci T-Mobile nahlásit na abuse@t-mobile.cz.

 


 

Zdroj: T-Mobile / LinkedIn

 

Michael Fanta, redakce Cyberblog
Zdroj: T-Mobile / LinkedIn
Foto: Unsplash
0 Comments
Submit a Comment
„AI přítelkyně” jsou noční můrou pro soukromí

„AI přítelkyně” jsou noční můrou pro soukromí

Romantičtí chatboti shromažďují obrovské množství dat, poskytují nejasné informace o tom, jak je používají, používají slabou ochranu heslem a nejsou transparentní, tvrdí nový výzkum společnosti Mozilla.

4 způsoby, jak hackeři pomocí sociálního inženýrství obcházejí MFA

4 způsoby, jak hackeři pomocí sociálního inženýrství obcházejí MFA

Pokud jde o zabezpečení přístupu, jedno doporučení vyniká nad ostatními: vícefaktorové ověřování (MFA). Vzhledem k tomu, že samotná hesla jsou pro hackery jednoduchou prací, poskytuje MFA zásadní vrstvu ochrany proti narušení. Je však důležité si uvědomit, že MFA není bezchybné. Lze ho obejít, a často se tak i děje.

Jak být anonymnější online

Jak být anonymnější online

Na internetu jste neustále monitorováni. Hlavním viníkem je často reklamní průmysl a technologické společnosti, které jsou na reklamě silně závislé, aby vydělaly peníze ( např. Google a Meta). Na webu vás mohou sledovat neviditelné trackery a cookies vložené do webových stránek a aplikací. Přečtěte si návod, jak se stát více anonymním na internetu.

Nejhorší hacky roku 2023

Nejhorší hacky roku 2023

Minulý rok byl plný ničivých kybernetických útoků po celém světě, od ransomwarových útoků na kasina až po státem sponzorované narušení kritické infrastruktury.