Varování České pošty: Pozor na další vlnu podvodných e-mailů

by | Srp 29, 2022 | Aktuální hrozby, Bezpečná domácnost, Nejnovější | 0 comments

Tento podvodný e-mail informuje zákazníka, že jeho zásilka čeká na doručení a vyzývá jej k provedení platby nákladů na doručení zásilky ve výši 22.80 Kč. Platba má proběhnout kliknutím na přiložený odkaz.

Česká pošta zároveň vybízí své zákazníky, aby věnovali zvýšenou pozornost všem podezřelým e-mailovým zprávám.

Aktuální útok je šířen z podvržené e-mailové adresy: “Česká pošta” <support@office.ul-rks.ru>

V předmětu zprávy figuruje název: Váš balíček čeká na doručení
———————————————————————————————————————————-
Příklad podvodného e-mailu:
Odesílatel: “Česká pošta” <support@office.ul-rks.ru>
Odeslat:
Předmět: Váš balíček čeká na doručení

Vyplněním platebních údajů přitom nemusíte přijít pouze o požadovaných 22,8 Kč. Útočníci dovedou tyto údaje kopírovat a v krajním případě s nimi později také disponovat. Reálně tak můžete přijít o daleko více svých financích zůstatků.

Buďte obezřetní a mějte informace o všech aktuálních hrozbách. Čtěte Cyberblog!

Michael Fanta, redakce Cyberblog


Zdroj: Česká pošta


Foto: Unsplash

0 Comments
Zero trust bezpečnost v praxi. Co očekávat?

Zero trust bezpečnost v praxi. Co očekávat?

Termín zero trust ušel od svého vzniku dlouhou cestu. Z buzzwordu je dnes respektovaný přístup ke kyberbezpečnosti, který v posledních letech implementují firmy po celém světě. V tomto článku si přiblížíme základní prvky zero trustu a důvody proč by měl mít místo v moderním zabezpečení firem a organizací.

Jaký je rozdíl mezi zabezpečení aplikace a zabezpečením API?

Jaký je rozdíl mezi zabezpečení aplikace a zabezpečením API?

S nástupem digitální transformace a rostoucí závislostí podniků na digitálních službách je zabezpečení aplikací a rozhraní API (Application Programming Interfaces) důležitější než kdy dříve. S ohledem na to jsou zabezpečení aplikací a API dvě zásadní součásti komplexní bezpečnostní strategie. Využitím těchto postupů se organizace mohou chránit před škodlivými útoky a bezpečnostními hrozbami a především zajistit, aby jejich data zůstala v bezpečí.

„AI přítelkyně” jsou noční můrou pro soukromí

„AI přítelkyně” jsou noční můrou pro soukromí

Romantičtí chatboti shromažďují obrovské množství dat, poskytují nejasné informace o tom, jak je používají, používají slabou ochranu heslem a nejsou transparentní, tvrdí nový výzkum společnosti Mozilla.

4 způsoby, jak hackeři pomocí sociálního inženýrství obcházejí MFA

4 způsoby, jak hackeři pomocí sociálního inženýrství obcházejí MFA

Pokud jde o zabezpečení přístupu, jedno doporučení vyniká nad ostatními: vícefaktorové ověřování (MFA). Vzhledem k tomu, že samotná hesla jsou pro hackery jednoduchou prací, poskytuje MFA zásadní vrstvu ochrany proti narušení. Je však důležité si uvědomit, že MFA není bezchybné. Lze ho obejít, a často se tak i děje.

Jak být anonymnější online

Jak být anonymnější online

Na internetu jste neustále monitorováni. Hlavním viníkem je často reklamní průmysl a technologické společnosti, které jsou na reklamě silně závislé, aby vydělaly peníze ( např. Google a Meta). Na webu vás mohou sledovat neviditelné trackery a cookies vložené do webových stránek a aplikací. Přečtěte si návod, jak se stát více anonymním na internetu.

Nejhorší hacky roku 2023

Nejhorší hacky roku 2023

Minulý rok byl plný ničivých kybernetických útoků po celém světě, od ransomwarových útoků na kasina až po státem sponzorované narušení kritické infrastruktury.