Švýcarsko pod palbou kybernetických útoků: Nejen sílící pandemie, ale také malware ohrožuje pořádání společenských akcí

by | Říj 18, 2021 | Bezpečná firma, Nejnovější | 0 comments

Švýcarská společnost MCH Group, zabývající se pořádáním široké palety událostí a poradenstvím v oblasti marketingu, byla ve středu 20. října silně napadena malwarem. Paralyzováno tak bylo dočasně více než 700 zaměstnanců a ohrožena řada plánovaných výstav. Ty jsou přitom stěžejním zdrojem zisků společnosti, přičemž mezi nejznámější patří zejména Art Basel v Basileji, Miami Beach a Hongkongu nebo také výstavy hodinek a šperků Baselworld.

Společnost aktuálně usilovně pracuje na obnovení provozu svých systémů aby mohly nadcházející akce proběhnout dle stanoveného plánu. Oficiální prohlášení uvádí, že „Interní specialisté na informační a komunikační technologie společně s dalšími externími odborníky a spolkovými orgány okamžitě přijali opatření, aby škody co nejvíce omezili“. Prozatím není jasné, zda nedošlo k úniku citlivých zákaznických dat.

Jedná se přitom pouze o poslední ze série kybernetických útoků, které během října 2021 zasáhly různé cíle na území Švýcarska. Napaden byl např. federální portál Easygov, který způsobil únik seznamu jmen přibližně 130 000 firem, které během pandemie požádaly o nouzový finanční úvěr. Terčem útoku se staly dále také městský úřad města Montreux, společnost Stadler Rail a webový portál pro srovnávání cen Comparis. V srpnu letošního roku byly údajně na internetu zveřejněny také osobní údaje všech obyvatel města Rolle.

Švýcarské Národní centrum kybernetické bezpečnosti (NCSC) jen během třetího říjnového týdne obdrželo 832 hlášení o kybernetických bezpečnostních incidentech, což je nejvyšší počet za uplynulý rok. Celkem 315 z nich týkalo škodlivého softwaru, dalšími nejčastějšími kategoriemi byly podvody a phishing.

Autor: Michael Fanta

Zdroj: The Daily Swig

Foto: Pixabay

0 Comments
Submit a Comment
Jaký je rozdíl mezi zabezpečení aplikace a zabezpečením API?

Jaký je rozdíl mezi zabezpečení aplikace a zabezpečením API?

S nástupem digitální transformace a rostoucí závislostí podniků na digitálních službách je zabezpečení aplikací a rozhraní API (Application Programming Interfaces) důležitější než kdy dříve. S ohledem na to jsou zabezpečení aplikací a API dvě zásadní součásti komplexní bezpečnostní strategie. Využitím těchto postupů se organizace mohou chránit před škodlivými útoky a bezpečnostními hrozbami a především zajistit, aby jejich data zůstala v bezpečí.

„AI přítelkyně” jsou noční můrou pro soukromí

„AI přítelkyně” jsou noční můrou pro soukromí

Romantičtí chatboti shromažďují obrovské množství dat, poskytují nejasné informace o tom, jak je používají, používají slabou ochranu heslem a nejsou transparentní, tvrdí nový výzkum společnosti Mozilla.

4 způsoby, jak hackeři pomocí sociálního inženýrství obcházejí MFA

4 způsoby, jak hackeři pomocí sociálního inženýrství obcházejí MFA

Pokud jde o zabezpečení přístupu, jedno doporučení vyniká nad ostatními: vícefaktorové ověřování (MFA). Vzhledem k tomu, že samotná hesla jsou pro hackery jednoduchou prací, poskytuje MFA zásadní vrstvu ochrany proti narušení. Je však důležité si uvědomit, že MFA není bezchybné. Lze ho obejít, a často se tak i děje.

Jak být anonymnější online

Jak být anonymnější online

Na internetu jste neustále monitorováni. Hlavním viníkem je často reklamní průmysl a technologické společnosti, které jsou na reklamě silně závislé, aby vydělaly peníze ( např. Google a Meta). Na webu vás mohou sledovat neviditelné trackery a cookies vložené do webových stránek a aplikací. Přečtěte si návod, jak se stát více anonymním na internetu.

Nejhorší hacky roku 2023

Nejhorší hacky roku 2023

Minulý rok byl plný ničivých kybernetických útoků po celém světě, od ransomwarových útoků na kasina až po státem sponzorované narušení kritické infrastruktury.

Švýcarsko pod palbou kybernetických útoků: Nejen sílící pandemie, ale také malware ohrožuje pořádání společenských akcí