Českem se šíří nový podvod s kryptoměnami

by | Srp 18, 2022 | Aktuální hrozby, Blockchain & Kryptoměny, Nejnovější | 0 comments

Analytici Avastu zaznamenali nový podvod, který se z důvěřivých uživatelů snaží vylákat tisíce korun. Podvodníci napodobují známý zpravodajský portál Tiscali.cz, který návštěvníky vybízí k investici do falešné kryptoinvestiční platformy BitAlpha AI od společnosti Tesla.

Platforma slibuje “pomoc rodinám k bohatšímu životu”, pokud uživatelé investují minimální částku 250 dolarů, tedy necelých 6 tisíc korun. Ve skutečnosti se však lidé žádného výnosu nedočkají a o své peníze přijdou.

Kampaň tak ke své propagaci zneužívá především osobu Elona Muska, dále např. Billa Gatese a jeho exmanželku Melindu.

Podvod se šíří prostřednictvím PDF příloh v e-mailu a reklam na Facebooku. Jen v srpnu před ním Avast ochránil téměř 11 tisíc uživatelů, z nichž téměř polovina pocházela z Česka. Mezi další země, kde se podvod v upravené podobě šíří, patří také Maďarsko, Řecko, Polsko, Itálie, Velká Británie, Rumunsko, Turecko, Švýcarsko, Slovensko, Kanada a Austrálie.

Více podrobností o tom, jak podvod funguje, včetně ukázky falešných inzerátů, najdete na blogu Avast, jehož autorem je Branislav Kramár, malwarový analytik Avastu: https://blog.avast.com/cs/ceskem-se-siri-podvodna-kryptomenova-platforma-elona-muska-ktera-okrada-o-tisice-korun

Michael Fanta, redakce Cyberblog


Foto: Unsplash


Zdroj informací: Avast

0 Comments
Zero trust bezpečnost v praxi. Co očekávat?

Zero trust bezpečnost v praxi. Co očekávat?

Termín zero trust ušel od svého vzniku dlouhou cestu. Z buzzwordu je dnes respektovaný přístup ke kyberbezpečnosti, který v posledních letech implementují firmy po celém světě. V tomto článku si přiblížíme základní prvky zero trustu a důvody proč by měl mít místo v moderním zabezpečení firem a organizací.

Jaký je rozdíl mezi zabezpečení aplikace a zabezpečením API?

Jaký je rozdíl mezi zabezpečení aplikace a zabezpečením API?

S nástupem digitální transformace a rostoucí závislostí podniků na digitálních službách je zabezpečení aplikací a rozhraní API (Application Programming Interfaces) důležitější než kdy dříve. S ohledem na to jsou zabezpečení aplikací a API dvě zásadní součásti komplexní bezpečnostní strategie. Využitím těchto postupů se organizace mohou chránit před škodlivými útoky a bezpečnostními hrozbami a především zajistit, aby jejich data zůstala v bezpečí.

„AI přítelkyně” jsou noční můrou pro soukromí

„AI přítelkyně” jsou noční můrou pro soukromí

Romantičtí chatboti shromažďují obrovské množství dat, poskytují nejasné informace o tom, jak je používají, používají slabou ochranu heslem a nejsou transparentní, tvrdí nový výzkum společnosti Mozilla.

4 způsoby, jak hackeři pomocí sociálního inženýrství obcházejí MFA

4 způsoby, jak hackeři pomocí sociálního inženýrství obcházejí MFA

Pokud jde o zabezpečení přístupu, jedno doporučení vyniká nad ostatními: vícefaktorové ověřování (MFA). Vzhledem k tomu, že samotná hesla jsou pro hackery jednoduchou prací, poskytuje MFA zásadní vrstvu ochrany proti narušení. Je však důležité si uvědomit, že MFA není bezchybné. Lze ho obejít, a často se tak i děje.

Jak být anonymnější online

Jak být anonymnější online

Na internetu jste neustále monitorováni. Hlavním viníkem je často reklamní průmysl a technologické společnosti, které jsou na reklamě silně závislé, aby vydělaly peníze ( např. Google a Meta). Na webu vás mohou sledovat neviditelné trackery a cookies vložené do webových stránek a aplikací. Přečtěte si návod, jak se stát více anonymním na internetu.

Nejhorší hacky roku 2023

Nejhorší hacky roku 2023

Minulý rok byl plný ničivých kybernetických útoků po celém světě, od ransomwarových útoků na kasina až po státem sponzorované narušení kritické infrastruktury.