Chyba v kódu vyústila v únik dat z 5,5 milionů účtů na Twitteru

by | Srp 16, 2022 | Mobilní zařízení a sociální sítě, Nejnovější | 0 comments

Více než rok stará aktualizace Twitteru s sebou přinesla mimo jiné i tzv. zero-day bug, kvůli němuž unikly do neznámých rukou informace bezmála pěti a půl milionu uživatelů. Společnosti trvalo téměř půl roku, než vše sama oznámila veřejnosti.

Sociální sítě a zásady kyberbezpečnosti nejdou vždy tak úplně v ruku v ruce. Řadě z nás je už delší dobu jasné, že ten, kdo se o svá data doopravdy obává, by s nimi měl zacházet velmi obezřetně. V opačném případě je třeba počítat s tím, že minimálně některá personální data neustále odevzdáváte do cizích rukou. A jejich únik nedávno potvrdila právě populární sociální síť Twitter.

V červnu loňského roku přišla změna v kódu aplikace Twitteru, která mimo jiné přinesla i do té doby neznámý (a v současnosti už naštěstí také definitivně opravený) bug, jenž umožnil cizím osobám jednoduchý přístup k uživatelským datům této sociální platformy.

„Tato slabina způsobila, že ve chvíli, kdy někdo zadal jakoukoliv e-mailovou adresu nebo telefonní číslo do systémů Twitteru, systém sítě mu následně sdělil, s jakým dalším účtem Twitteru byly zadané e-mailové adresy nebo telefonní čísla spojeny” oznámila zhruba před týdnem sama společnost ve svém prohlášení k celému excesu. K úniku hesel však nedošlo.

O problému v kódu se dle všeho ve Twitteru dozvěděli letos v lednu, což znamená, že vyjít s tím vším na veřejnost společnosti trvalo více jak půl roku. Nicméně přibližně před měsícem celou kauzu zveřejnil server Restore Privacy, z jehož zprávy vyplývá také informace o počtu uživatelských účtů ze kterých data unikla. Dle zmíněného serveru byla navíc data dostupná k prodeji na hacking fórech za 30 tis. USD.

Autor: Michael Pšenák, redakce Cyberblog


Foto: Unsplash


Zdroj informací: www.thehackernews.com

0 Comments
Submit a Comment
Jaký je rozdíl mezi zabezpečení aplikace a zabezpečením API?

Jaký je rozdíl mezi zabezpečení aplikace a zabezpečením API?

S nástupem digitální transformace a rostoucí závislostí podniků na digitálních službách je zabezpečení aplikací a rozhraní API (Application Programming Interfaces) důležitější než kdy dříve. S ohledem na to jsou zabezpečení aplikací a API dvě zásadní součásti komplexní bezpečnostní strategie. Využitím těchto postupů se organizace mohou chránit před škodlivými útoky a bezpečnostními hrozbami a především zajistit, aby jejich data zůstala v bezpečí.

„AI přítelkyně” jsou noční můrou pro soukromí

„AI přítelkyně” jsou noční můrou pro soukromí

Romantičtí chatboti shromažďují obrovské množství dat, poskytují nejasné informace o tom, jak je používají, používají slabou ochranu heslem a nejsou transparentní, tvrdí nový výzkum společnosti Mozilla.

4 způsoby, jak hackeři pomocí sociálního inženýrství obcházejí MFA

4 způsoby, jak hackeři pomocí sociálního inženýrství obcházejí MFA

Pokud jde o zabezpečení přístupu, jedno doporučení vyniká nad ostatními: vícefaktorové ověřování (MFA). Vzhledem k tomu, že samotná hesla jsou pro hackery jednoduchou prací, poskytuje MFA zásadní vrstvu ochrany proti narušení. Je však důležité si uvědomit, že MFA není bezchybné. Lze ho obejít, a často se tak i děje.

Jak být anonymnější online

Jak být anonymnější online

Na internetu jste neustále monitorováni. Hlavním viníkem je často reklamní průmysl a technologické společnosti, které jsou na reklamě silně závislé, aby vydělaly peníze ( např. Google a Meta). Na webu vás mohou sledovat neviditelné trackery a cookies vložené do webových stránek a aplikací. Přečtěte si návod, jak se stát více anonymním na internetu.

Nejhorší hacky roku 2023

Nejhorší hacky roku 2023

Minulý rok byl plný ničivých kybernetických útoků po celém světě, od ransomwarových útoků na kasina až po státem sponzorované narušení kritické infrastruktury.