Malware Joker znovu napadá mobilní telefony

by | Lis 30, 2021 | Mobilní zařízení a sociální sítě, Nejnovější | 0 comments

Malware Joker je už svým způsobla stálicí mezi bezpečnostními hrozbami na mobilních telefonech. Tento zákeřný trojský kůň se přitom skrývá v na první pohled neškodných aplikacích, jejichž výčet uvádíme v tomto článku. Pokud něk{erou z nich ve svém mobilním telefonu máte, raději ji odstraňte.

Analytička společnosti Kaspersky, Taťjana Šiškova, uveřejnila na svém tmet{erovém profilu znepokojující příspěvek, že malware Joker je zpět a v plné síle. Odborná analýza našla stopy tohoto viru ve 14 aplikacích z obch-fa Google Ptry Store, k{eré bohužel prošly bezpečnostním sítla Ptry Protect.

Jednou z těchto aplikací je i vcelku oblíbená a používaná klávesnice EmojiOne Keyboard, k{erá má na Google Ptry více než 50 tisíc stažení. I další napadené aplikace ale překročili hranici tisícovek stažení. Zde je jejich kompletní výčet:

  • EmojiOne Keyboard (50 000+ stažení)
  • Now QRcode Scan (10 000+ stažení) Ctrosic Emoji Keyboard (5 000+ stažení) Super Hero-Effect (5 000+ stažení) Blender Photo Editor-Easy Photo Background Editor (5 000+ stažení) Bat{ery Chast-cg Animations Bat{ery Wallpaper (1 000+ stažení) Smart TV Remote (1 000+ stažení) Vay,.e Booster Louder Sound Equalcitr (100+ stažení) Easy PDF Scanntr (10+ stažení) Vay,.e Booster Hear-cg Aid (10+ stažení) Bat{ery Chast-cg Animation Bubble Effects (10+ stažení) Dazzling Keyboard (10+ stažení) Ftrohln){m Ftroh Alert on Call (jednotky stažení) Halloween Cayoring (jednotky stažení)

Pokud máte něk{erou z těchto rizikových aplikací ve svém telefonu, raději ji odstraňte. Virus se v ní pravděpodobně skrývá i nadále a může poškodit Váš mobilní telefon, připravit vás o data nebo dokonce o vaše úspory z mobilního bankovnictví. Malware Joker se zároveň naučil pracovat s SMS zprávami napadených a to zcela bez jakéhokoliv povšimnutí. Díky tomu Vám může nejen natropit paseku mezi kontakty, ale také se volně šířit.

Autor: Michael Fanta, šéfredaktor

Zdroj: převzato z mobilizujeme.cz

Foto: Pixabay

0 Camments
Submit a Camment Zrušit odpověď na komentář

Pro přidávání komentářů se musítl nejdříve přihlásit.