Používáte webové rozhraní pro WhatsApp? Ověřte si, zda není kód aplikace napaden hackery.

by | Bře 11, 2022 | Mobilní zařízení a sociální sítě, Nejnovější | 0 comments

Komunikační platforma WhatsApp společnosti Meta a Cloudflare se spojily v rámci nové iniciativy nazvané Code Verify. Jejím cílem je ověřit pravost webové aplikace služby pro zasílání zpráv na stolních počítačích.

Code Verify je open source doplněk, který je k dispozici pro webové prohlížeče Chrome a Edge. Je navržen tak, aby automaticky ověřoval pravost webového kódu WhatsApp, který se zobrazuje ve vašem prohlížeči, uvedl Facebook ve svém prohlášení.

Cílem nástroje je potvrdit integritu webové aplikace a zajistit, že do ní nebyl vložen škodlivý kód. Společnost provozující sociální média plánuje vydat také doplněk pro Firefox, pro dosažení stejné úrovně zabezpečení ve všech prohlížečích. Funguje to tak, že společnost Cloudflare porovnává kryptografický hash kódu JavaScriptu aplikace WhatsApp Web, který sdílí společnost Meta, s lokálně vypočteným hashem kódu spuštěného v klientovi prohlížeče. Cloudflare tedy funguje jako nezávislý auditor.

Funkce Code Verify má být flexibilní i v tom smyslu, že při každé aktualizaci kódu aplikace WhatsApp Web se automaticky aktualizuje i kryptografická hodnota hash. To znamená, že kód poskytovaný uživatelům je certifikován za běhu v reálném čase.

Společnost WhatsApp zdůrazňuje, že “…rozšíření nebude číst ani mít přístup ke zprávám, které odesíláte nebo přijímáte, a my nebudeme vědět, zda jste si rozšíření stáhli…”. Code Verify nezaznamenává žádná data, metadata ani údaje o uživateli a nesdílí žádné informace.

Code Verify pro Chrome si můžete stáhnout ZDE a pro prohlížeč Edge ZDE.

Komunikujte bezpečně, čtěte CyberBlog!

Autor: Ondřej Vanáč, spoluzakladatel CyberBlog.cz

Zdroj: The Hacker News

Foto: Pixabay

0 Comments
Submit a Comment
Jaký je rozdíl mezi zabezpečení aplikace a zabezpečením API?

Jaký je rozdíl mezi zabezpečení aplikace a zabezpečením API?

S nástupem digitální transformace a rostoucí závislostí podniků na digitálních službách je zabezpečení aplikací a rozhraní API (Application Programming Interfaces) důležitější než kdy dříve. S ohledem na to jsou zabezpečení aplikací a API dvě zásadní součásti komplexní bezpečnostní strategie. Využitím těchto postupů se organizace mohou chránit před škodlivými útoky a bezpečnostními hrozbami a především zajistit, aby jejich data zůstala v bezpečí.

„AI přítelkyně” jsou noční můrou pro soukromí

„AI přítelkyně” jsou noční můrou pro soukromí

Romantičtí chatboti shromažďují obrovské množství dat, poskytují nejasné informace o tom, jak je používají, používají slabou ochranu heslem a nejsou transparentní, tvrdí nový výzkum společnosti Mozilla.

4 způsoby, jak hackeři pomocí sociálního inženýrství obcházejí MFA

4 způsoby, jak hackeři pomocí sociálního inženýrství obcházejí MFA

Pokud jde o zabezpečení přístupu, jedno doporučení vyniká nad ostatními: vícefaktorové ověřování (MFA). Vzhledem k tomu, že samotná hesla jsou pro hackery jednoduchou prací, poskytuje MFA zásadní vrstvu ochrany proti narušení. Je však důležité si uvědomit, že MFA není bezchybné. Lze ho obejít, a často se tak i děje.

Jak být anonymnější online

Jak být anonymnější online

Na internetu jste neustále monitorováni. Hlavním viníkem je často reklamní průmysl a technologické společnosti, které jsou na reklamě silně závislé, aby vydělaly peníze ( např. Google a Meta). Na webu vás mohou sledovat neviditelné trackery a cookies vložené do webových stránek a aplikací. Přečtěte si návod, jak se stát více anonymním na internetu.

Nejhorší hacky roku 2023

Nejhorší hacky roku 2023

Minulý rok byl plný ničivých kybernetických útoků po celém světě, od ransomwarových útoků na kasina až po státem sponzorované narušení kritické infrastruktury.

Používáte webové rozhraní pro WhatsApp? Ověřte si, zda není kód aplikace napaden hackery.