Binance zahájila dialog s představiteli státu o evropské regulaci MiCA a vzdělávání veřejnosti

by | Čvc 4, 2023 | Blockchain & Kryptoměny, Nejnovější | 0 comments

Kryrylo Khomaikov, generální ředitel Binance pro Ukrajinu, střední a východní Evropu, při své návštěvě v Praze zahájil dialog s českými poslanci a dalšími představiteli státu. Hlavními tématy rozhovorů byla implementace evropské regulace MiCA do českého práva a spolupráce v oblasti vzdělávání, digitalizace a kybernetické bezpečnosti.

Během diskusí měli poslanci Podvýboru pro ICT, telekomunikace a digitální ekonomiku příležitost informovat se o nedávných seminářích pro právní orgány, které organizoval Jarek Jakubček, vedoucí školitel investigativního oddělení v Binance. ,,Tyto semináře jsou klíčovým prvkem našeho školícího programu, který si klade za cíl posílit schopnosti českých státních zástupců a policistů v oblasti pochopení technologie blockchain. Naším cílem v Binance je učinit kryptoměnový ekosystém bezpečnějším pro všechny uživatele tím, že pomáháme právním orgánům odhalovat a odstraňovat osoby se zlými úmysly,’’ uvedl Kryrylo Khomaikov.

Poslanci vyjádřili zájem o spolupráci s Binance na vzdělávacích projektech v oblasti technologie blockchain a kryptoměn. Binance se zavázala podporovat tyto projekty a přispět k zvyšování povědomí mezi lidmi. Cílem této vzdělávací iniciativy je poskytnout lidem lepší porozumění potenciálu a přínosů technologie blockchain. Zástupci Binance byli také pozváni na nejbližší schůzi zmíněného podvýboru, která bude věnovaná vznikající legislativě s představit své zkušenosti v oblasti regulace digitálních aktiv v rámci diskuze.

Po účinné a vhodné regulace, která podpoří širší přijetí digitálních aktiv Binance důrazně volá. Stabilní regulační prostředí může podporovat inovace a je nezbytné pro vytvoření důvěry v odvětví a dlouhodobý růst. Binance disponuje týmem specializovaným na dodržování předpisů, který má bohaté zkušenosti z různých zemí světa a již získal 18 licencí v různých evropských zemích. Tyto zkušenosti mohou posloužit jako cenný zdroj pro místní zákonodárce, kteří se v současnosti pracují na finální podobě účinného regulačního rámce.

S Petrem Očkem, vrchním ředitelem sekce digitalizace a inovací Ministerstva průmyslu a obchodu a pověřeným ředitelem CzechInvestu, Kryrylo Khomaikov naopak diskutoval témata spojená s podporou inovací v oblasti tzv. intech, tedy nových technologií ve finančním sektoru. ,,Česká fintechová scéna je velice vyspělá a to nejen v oblasti kryptoměn. Jsem rád, že jsme mohli prodiskutovat podporu startupů a dalších inovativních firem v této oblasti. Agentura CzedhInvest už dnes podporuje startupy v mnoha oblastech jako je umělá intelligence či budoucnost mobility a startupy ve fintech je určitě jednou z oblastí, kterým se chceme do budoucna věnovat,” řekl Petr Očko.

Konstruktivní dialog mezi společností Binance a zástupci státu svědčí o společném závazku k digitální transformaci a posílení regulačního rámce v souvislosti s digitálními aktivy v České republice. Tato spolupráce mezi odborníky a zákonodárci je příslibem pro inovace a přispěje k posunu země směrem k digitálně silnější budoucnosti. ,,Český trh je pro Binance ve východní Evropě jedním z nejdůležitějších trhů a naším společným cílem je vytvořit prostředí, které podporuje průzkum, inovace a postaví Českou republiku na špičku v oblasti blockchainu,’’ dodal Khomiakov.

Michael Fanta, redakce Cyberblog
Zdroj: ČTK
Foto: Bing
0 Comments
Submit a Comment
Zero trust bezpečnost v praxi. Co očekávat?

Zero trust bezpečnost v praxi. Co očekávat?

Termín zero trust ušel od svého vzniku dlouhou cestu. Z buzzwordu je dnes respektovaný přístup ke kyberbezpečnosti, který v posledních letech implementují firmy po celém světě. V tomto článku si přiblížíme základní prvky zero trustu a důvody proč by měl mít místo v moderním zabezpečení firem a organizací.

Jaký je rozdíl mezi zabezpečení aplikace a zabezpečením API?

Jaký je rozdíl mezi zabezpečení aplikace a zabezpečením API?

S nástupem digitální transformace a rostoucí závislostí podniků na digitálních službách je zabezpečení aplikací a rozhraní API (Application Programming Interfaces) důležitější než kdy dříve. S ohledem na to jsou zabezpečení aplikací a API dvě zásadní součásti komplexní bezpečnostní strategie. Využitím těchto postupů se organizace mohou chránit před škodlivými útoky a bezpečnostními hrozbami a především zajistit, aby jejich data zůstala v bezpečí.

„AI přítelkyně” jsou noční můrou pro soukromí

„AI přítelkyně” jsou noční můrou pro soukromí

Romantičtí chatboti shromažďují obrovské množství dat, poskytují nejasné informace o tom, jak je používají, používají slabou ochranu heslem a nejsou transparentní, tvrdí nový výzkum společnosti Mozilla.

4 způsoby, jak hackeři pomocí sociálního inženýrství obcházejí MFA

4 způsoby, jak hackeři pomocí sociálního inženýrství obcházejí MFA

Pokud jde o zabezpečení přístupu, jedno doporučení vyniká nad ostatními: vícefaktorové ověřování (MFA). Vzhledem k tomu, že samotná hesla jsou pro hackery jednoduchou prací, poskytuje MFA zásadní vrstvu ochrany proti narušení. Je však důležité si uvědomit, že MFA není bezchybné. Lze ho obejít, a často se tak i děje.

Jak být anonymnější online

Jak být anonymnější online

Na internetu jste neustále monitorováni. Hlavním viníkem je často reklamní průmysl a technologické společnosti, které jsou na reklamě silně závislé, aby vydělaly peníze ( např. Google a Meta). Na webu vás mohou sledovat neviditelné trackery a cookies vložené do webových stránek a aplikací. Přečtěte si návod, jak se stát více anonymním na internetu.

Nejhorší hacky roku 2023

Nejhorší hacky roku 2023

Minulý rok byl plný ničivých kybernetických útoků po celém světě, od ransomwarových útoků na kasina až po státem sponzorované narušení kritické infrastruktury.

Binance zahájila dialog s představiteli státu o evropské regulaci MiCA a vzdělávání veřejnosti