Pozor na podvodnou aplikaci ČSOB Smart

by | Pro 10, 2023 | Aktuální hrozby, Nejnovější | 0 comments

Klienti ČSOB pozor! Na sociální síti Facebook se objevila reklama vybízející ke stažení podvodné aplikace vydávající se za aplikaci elektronického bankovnictví ČSOB Smart.

Zdroj: ČSOB

 

Tato aplikace se jmenuje ČSOB Smart nový. Její cíl je jediný, posbírat od klientů, kteří si ji nainstalují, přihlašovací údaje a ty následně zneužít.

Buďte pozorní a nikdy si neinstalujte aplikace z jiných než oficiálních obchodů s aplikacemi (App Store pro zařízení Apple a Google Play pro zařízení Android).

 

Michael Fanta, redakce Cyberblog
Zdroj: ČSOB
Foto: ČSOB
0 Comments
Submit a Comment
„AI přítelkyně” jsou noční můrou pro soukromí

„AI přítelkyně” jsou noční můrou pro soukromí

Romantičtí chatboti shromažďují obrovské množství dat, poskytují nejasné informace o tom, jak je používají, používají slabou ochranu heslem a nejsou transparentní, tvrdí nový výzkum společnosti Mozilla.

4 způsoby, jak hackeři pomocí sociálního inženýrství obcházejí MFA

4 způsoby, jak hackeři pomocí sociálního inženýrství obcházejí MFA

Pokud jde o zabezpečení přístupu, jedno doporučení vyniká nad ostatními: vícefaktorové ověřování (MFA). Vzhledem k tomu, že samotná hesla jsou pro hackery jednoduchou prací, poskytuje MFA zásadní vrstvu ochrany proti narušení. Je však důležité si uvědomit, že MFA není bezchybné. Lze ho obejít, a často se tak i děje.

Jak být anonymnější online

Jak být anonymnější online

Na internetu jste neustále monitorováni. Hlavním viníkem je často reklamní průmysl a technologické společnosti, které jsou na reklamě silně závislé, aby vydělaly peníze ( např. Google a Meta). Na webu vás mohou sledovat neviditelné trackery a cookies vložené do webových stránek a aplikací. Přečtěte si návod, jak se stát více anonymním na internetu.

Nejhorší hacky roku 2023

Nejhorší hacky roku 2023

Minulý rok byl plný ničivých kybernetických útoků po celém světě, od ransomwarových útoků na kasina až po státem sponzorované narušení kritické infrastruktury.