Máme pro vás připravený nový Kulatý stůl. Tématem budou rizika dodavatelského řetězce

by | Dub 21, 2023 | Bezpečná firma, Cybernews, Nejnovější, NIS II | 0 comments

Nový Kulatý stůl bude na téma Řízení rizik dodavatelského řetězce. Uskuteční se 24. dubna od 9:30. Diskuzi můžete sledovat online.

V pondělí 24. dubna od 9:30 si budete moci pustit nový Kulatý stůl s tématem Rizika dodavatelského řetězce. Moderovat ho bude Šimon Toman (AK Chrenek, Toman, Kotrba) a hosty budou: Tomáš Přibyl (Corpus Solution), Michaela Lehká (ProID), Filip Zelingr (Letiště Václava Havla), Michal Moroz (Asociace kritické infrastruktury ČR)
a Jiří Grund (APMS).

Podle různých studií dochází k velké části kyberútoků a narušení IT systémů kvůli nedostatkům v zabezpečení na straně dodavatelů. Řada firem neprovádí hodnocení rizik a dostatečně nevyžaduje bezpečnostní audity. Z tohoto důvodu klade směrnice NIS2 zvláštní důraz na identifikaci a zmírnění rizik spojených s těmito dodavateli. Diskusi odborníků můžete sledovat 24. dubna od 9:30.

Událost můžete sledovat ZDE.

Lukáš Zitka, redakce Cyberblog, Zdroj: ČTK
0 Comments
Submit a Comment
Zero trust bezpečnost v praxi. Co očekávat?

Zero trust bezpečnost v praxi. Co očekávat?

Termín zero trust ušel od svého vzniku dlouhou cestu. Z buzzwordu je dnes respektovaný přístup ke kyberbezpečnosti, který v posledních letech implementují firmy po celém světě. V tomto článku si přiblížíme základní prvky zero trustu a důvody proč by měl mít místo v moderním zabezpečení firem a organizací.

Jaký je rozdíl mezi zabezpečení aplikace a zabezpečením API?

Jaký je rozdíl mezi zabezpečení aplikace a zabezpečením API?

S nástupem digitální transformace a rostoucí závislostí podniků na digitálních službách je zabezpečení aplikací a rozhraní API (Application Programming Interfaces) důležitější než kdy dříve. S ohledem na to jsou zabezpečení aplikací a API dvě zásadní součásti komplexní bezpečnostní strategie. Využitím těchto postupů se organizace mohou chránit před škodlivými útoky a bezpečnostními hrozbami a především zajistit, aby jejich data zůstala v bezpečí.

„AI přítelkyně” jsou noční můrou pro soukromí

„AI přítelkyně” jsou noční můrou pro soukromí

Romantičtí chatboti shromažďují obrovské množství dat, poskytují nejasné informace o tom, jak je používají, používají slabou ochranu heslem a nejsou transparentní, tvrdí nový výzkum společnosti Mozilla.

4 způsoby, jak hackeři pomocí sociálního inženýrství obcházejí MFA

4 způsoby, jak hackeři pomocí sociálního inženýrství obcházejí MFA

Pokud jde o zabezpečení přístupu, jedno doporučení vyniká nad ostatními: vícefaktorové ověřování (MFA). Vzhledem k tomu, že samotná hesla jsou pro hackery jednoduchou prací, poskytuje MFA zásadní vrstvu ochrany proti narušení. Je však důležité si uvědomit, že MFA není bezchybné. Lze ho obejít, a často se tak i děje.

Jak být anonymnější online

Jak být anonymnější online

Na internetu jste neustále monitorováni. Hlavním viníkem je často reklamní průmysl a technologické společnosti, které jsou na reklamě silně závislé, aby vydělaly peníze ( např. Google a Meta). Na webu vás mohou sledovat neviditelné trackery a cookies vložené do webových stránek a aplikací. Přečtěte si návod, jak se stát více anonymním na internetu.

Nejhorší hacky roku 2023

Nejhorší hacky roku 2023

Minulý rok byl plný ničivých kybernetických útoků po celém světě, od ransomwarových útoků na kasina až po státem sponzorované narušení kritické infrastruktury.

Máme pro vás připravený nový Kulatý stůl. Tématem budou rizika dodavatelského řetězce