Víte jaké budou důsledky nově vznikajícího zákona o kybernetické bezpečnosti? Přihlaste se na seminář NIS2 a nový kybernetický zákon prakticky

by | Úno 29, 2024 | Nejnovější | 0 comments

Směrnice NIS2 představuje klíčový krok k posílení kybernetické bezpečnosti s dopadem na firmy a organizace po celé Evropě. Do české legislativy se promítne prostřednictvím nového zákona o kybernetické bezpečnosti a významně rozšíří jak počet povinných subjektů, tak objem technických a organizačních opatření, která bude nutné splňovat. Nový zákon o kybernetické bezpečnosti by měl být přijat do konce roku 2024.

“S přípravou na příchod nové regulace se určitě vyplatí neotálet,” říká Michal Čížek, CEO společnosti GoodAccess. “Cílem našeho semináře je podat účastníkům ucelený pohled na novinky v oblasti kyberbezpečnostní regulace související s NIS2 a seznámit je s praktickými postupy a nástroji, jak požadavky této směrnice, respektive nového kyberzákona naplnit.”

Během odpoledního setkání v Inovačním centru Ústeckého kraje se účastníci dozví například jaké povinnosti z NIS2 vyplývají, jak identifikovat kroky vedoucí k zajištění shody s jejími požadavky, nebo jaké technologie bude třeba implementovat. Seminář také poskytne příležitost k diskusi  s dalšími odborníky v oblasti kybernetické bezpečnosti.

Program:

  • 13:00 Úvodní slovo a představeni aktivit ICUK
  • 13:15 – NI2 a nový zákon o kybernetické bezpečnosti – jak se mění pravidla hry / Mgr. Jiří Hradský, Sedlakova Legal s.r.o.
  • 14:00 GAP analýza a další kroky, jak zvládnout nový kyberzákon / Ing. Martin Konečný, MBA, Guardians.cz
  • 14:45 Zero trust architektura pro ZoKB/NIS2 / Ing. Michal Čížek, GoodAccess s.r.o.
  • 15:20 – Diskuze a networking

 

Pro více informací a registraci navštivte webové stránky: https://www.cybersecurityplatform.cz/udalosti/meetup-nis2-a-novy-kyberneticky-zakon-prakticky

Akci pořádá CyberSecurityPlatform.cz, ve spolupráci s ICUK a partnery – SEDLAKOVA LEGAL s.r.o., Guardians.cz, a GoodAccess. Pro registrované je seminář zdarma.

Michael Fanta, redakce Cyberblog
Zdroj: CyberSecurityPlatform.cz
Foto: Unsplash
0 Comments
Submit a Comment
Jaký je rozdíl mezi zabezpečení aplikace a zabezpečením API?

Jaký je rozdíl mezi zabezpečení aplikace a zabezpečením API?

S nástupem digitální transformace a rostoucí závislostí podniků na digitálních službách je zabezpečení aplikací a rozhraní API (Application Programming Interfaces) důležitější než kdy dříve. S ohledem na to jsou zabezpečení aplikací a API dvě zásadní součásti komplexní bezpečnostní strategie. Využitím těchto postupů se organizace mohou chránit před škodlivými útoky a bezpečnostními hrozbami a především zajistit, aby jejich data zůstala v bezpečí.

„AI přítelkyně” jsou noční můrou pro soukromí

„AI přítelkyně” jsou noční můrou pro soukromí

Romantičtí chatboti shromažďují obrovské množství dat, poskytují nejasné informace o tom, jak je používají, používají slabou ochranu heslem a nejsou transparentní, tvrdí nový výzkum společnosti Mozilla.

4 způsoby, jak hackeři pomocí sociálního inženýrství obcházejí MFA

4 způsoby, jak hackeři pomocí sociálního inženýrství obcházejí MFA

Pokud jde o zabezpečení přístupu, jedno doporučení vyniká nad ostatními: vícefaktorové ověřování (MFA). Vzhledem k tomu, že samotná hesla jsou pro hackery jednoduchou prací, poskytuje MFA zásadní vrstvu ochrany proti narušení. Je však důležité si uvědomit, že MFA není bezchybné. Lze ho obejít, a často se tak i děje.

Jak být anonymnější online

Jak být anonymnější online

Na internetu jste neustále monitorováni. Hlavním viníkem je často reklamní průmysl a technologické společnosti, které jsou na reklamě silně závislé, aby vydělaly peníze ( např. Google a Meta). Na webu vás mohou sledovat neviditelné trackery a cookies vložené do webových stránek a aplikací. Přečtěte si návod, jak se stát více anonymním na internetu.

Nejhorší hacky roku 2023

Nejhorší hacky roku 2023

Minulý rok byl plný ničivých kybernetických útoků po celém světě, od ransomwarových útoků na kasina až po státem sponzorované narušení kritické infrastruktury.

Víte jaké budou důsledky nově vznikajícího zákona o kybernetické bezpečnosti? Přihlaste se na seminář NIS2 a nový kybernetický zákon prakticky