Do Prahy se vrací největší konference svého druhu. Hlavním tématem bude chystaný mechanismus pro hodnocení dodavatelů

by | Zář 6, 2022 | Nejnovější, NIS II | 0 comments

Již tradičně se do Prahy sjedou největší evropská jména z oblasti kybernetické bezpečnosti, aby diskutovali o nejpalčivějších současných tématech z této oblasti.

Letošní ročník Prague Cyber Security Conference hodlá plynule navázat na své minulé ročníky a klade si za cíl formulovat novou strategii v oblasti hodnocení dodavatelů pro ICT sektor. Důležitost konference navíc podtrhne její načasování, neboť se odehraje v čase Předsednictví České republiky v Radě EU.

Tuto celosvětovou konferenci pořádá Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB), Úřad vlády České republiky a Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí ČR. Konference se uskuteční 3. listopadu 2022 v hybridní podobě, kdy menšina bude přítomna prezenčně v Praze a zbývající většina dostane příležitost zapojit se do dění z pohodlí své kanceláře.

Seznam hostů zatím nebyl ze strany NÚKIB zveřejněn. Lze však očekávat, že na konferenci zazní silná odborná stanoviska. Důkazem jsou také minulé ročníky konference, které se staly živnou půdou např. pro vznik Evropského 5G toolboxu. Ten dává subjektům budujícím vysokorychlostní sítě na území Evropské unie netechnická doporučení ohledně výběru dodavatelů.

Chystaný mechanismus však již nyní vzbuzuje vášnivé debaty mezi dotčenými subjekty. Mezi jeho hlavní kritiky patří například viceprezident českého Vodafonu, Jan Klouda nebo prezident Výboru Nezávislého ICT průmyslu, Jakub Rejzek. Mezi jejich hlavní argumenty patří zejména značné riziko proprietárního uzamčení (vendor lock-in), růst cen služeb mobilních operátorů nebo zhoršení pokrytí odlehlých regionů České republiky.

Michael Fanta, redakce Cyberblog


Foto: Unsplash

Zdroj: Lupa.cz

0 Comments
„AI přítelkyně” jsou noční můrou pro soukromí

„AI přítelkyně” jsou noční můrou pro soukromí

Romantičtí chatboti shromažďují obrovské množství dat, poskytují nejasné informace o tom, jak je používají, používají slabou ochranu heslem a nejsou transparentní, tvrdí nový výzkum společnosti Mozilla.

4 způsoby, jak hackeři pomocí sociálního inženýrství obcházejí MFA

4 způsoby, jak hackeři pomocí sociálního inženýrství obcházejí MFA

Pokud jde o zabezpečení přístupu, jedno doporučení vyniká nad ostatními: vícefaktorové ověřování (MFA). Vzhledem k tomu, že samotná hesla jsou pro hackery jednoduchou prací, poskytuje MFA zásadní vrstvu ochrany proti narušení. Je však důležité si uvědomit, že MFA není bezchybné. Lze ho obejít, a často se tak i děje.

Jak být anonymnější online

Jak být anonymnější online

Na internetu jste neustále monitorováni. Hlavním viníkem je často reklamní průmysl a technologické společnosti, které jsou na reklamě silně závislé, aby vydělaly peníze ( např. Google a Meta). Na webu vás mohou sledovat neviditelné trackery a cookies vložené do webových stránek a aplikací. Přečtěte si návod, jak se stát více anonymním na internetu.

Nejhorší hacky roku 2023

Nejhorší hacky roku 2023

Minulý rok byl plný ničivých kybernetických útoků po celém světě, od ransomwarových útoků na kasina až po státem sponzorované narušení kritické infrastruktury.

Do Prahy se vrací největší konference svého druhu. Hlavním tématem bude chystaný mechanismus pro hodnocení dodavatelů